Yuşa Parez

Yuşa Parez hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? tiyatro, sinema ve oyunculuk kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.
Tiyatro eğitmeni, yönetmen, oyuncu ve Ada kolejinde yaratıcı drama öğretmeni. Sinema da oyuncu. Gökkuşağı Sanat Merkezinde genel sanat yönetmei.

1989 yılının Ağustos ayında Gaziantep’te dünyaya gelen Yuşa Parez aslen Siirt’lidir. Alanya Özel Güzel Sanatlar Akademisi’nde oyunculuk eğitimi alan Parez, günümüzde tiyatro, oyunculuk ve yönetmenlik çalışmalarını sürdürmüktedir.

Tiyatro eğitmeni, yönetmen, oyuncu ve Ada kolejinde yaratıcı drama öğretmeni, sinema oyuncusu aynı zamanda, Gökkuşağı Sanat Merkezinde genel sanat yönetmeni’dir.

2018 yılında vizyona giren yönetmenliğini Mustafa Diyar Demirsoy’un üstlendiği Horoz Bayram isimli sinema filminde rol almıştır. Filmde Kenan karakterini canlandırmıştır. Horoz Bayram adlı sinema filminde, Sahra Kübra Gümüş, Hüseyin Taş, Zülfü Hamit Altın, Yuşa Parez, Şükran Çağman, Mustafa Diyar Demirsoy, Abdullah Aslan ve Ufuk Gültepe gibi isimler rol almıştır.

Maalesef henüz medeni durumu, boyu, kilosu ve eğitim hayatı gibi merak edilen diğer bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz