KimNereli.net

Yüksel Yıldırım

Yüksel Yıldırım Kimdir?

İsmail Yüksel Yıldırım
Gerçek adı: İsmail Yüksel Yıldırım
Doğum Tarihi: 1961 (59 yaşında)
Eğitim Durumu: Doktor
Medeni Hali: Evli
Meslek: İş Adamı
Doğum yeri: Sivas

Yüksel Yıldırım Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Yüksel Yıldırım hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? ne iş yapıyor? kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1961 yılında dünyaya gelen Yüksel Yıldırım baba tarafından aslen Sivas, anne tarafından ise aslen Samsun’ludur. Henüz 3 yaşında iken ailesi ile birlikte Samsun’a yerleşmiş, 3 erkek kardeştir. Annesi ev hanımı, babası ise geçmiş yıllarda esnaflık yapmıştır. Çocukluk yıllarının ders ve futbolla geçtiğini, okuma yazmaşı 5 yaşında öğrendiğini belirtmiştir.

Bir dönemler bahçıvanlık ta yaptığını dile getiren Yüksel Yıldırım, Lise son sınıfa kadar eğitimini Samsun’da sürdürmüştür. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Dil öğrenmeye karar vermiş, tezini güneş üzerine hazırlamış, ardından Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmiştir. San Francisco’da eğitime başlamış, o yıllar parasız olduğunu, bahçıvanlık yaptığını aktarmıştır. Eğitim için daha sonra Oregon State University’ye gitmiş

1983 yılından 1985 yılına kadar dil, 1985 yılından da master’a başlamıştır. Daha sonra Doktora yaptığı dönemde iş başvuruları yapan Yıldırım, hiç bir yanıt alamamıştır. Orada Hintli ve Çinli arkadaşlarının yol gösterdiklerini, vatandaş olmadığı ve oturma izni bulunmaması büyük bir sorundu. Daha sonra aldığı fikirler neticesinde CV başvurularına Robert Yüksel Yıldırım yazmış ve başvuruları o şekilde yapmıştır. Kısa sürede mülakat teklifleri almıştır.

Çok zor günler geçirmiş, ilerleyen süreçte yaptığı bir vinç için paten almış 3 sene vinç tasarımı üzerine çalışmıştır. atlar tuttum. Zor günler geçirdim ama çalışmaya devam ettim. Yaptığım bir vinç için patent alındı. 3 yıl vinç tasarımı üzerine çalışmıştım. O senelerde aklına limancılık işi girmiş, 39 Bin Dolar gibi bir maaş ile çalışmaya başlamıştır.

Yüksel Yıldırım Samsunspor;

İş hayatının yanı sıra futbol sevgisi ile de tanınmaktadır. Ayrıca tam bir Samsun aşığı olması sebebi onu ilerleyen yıllarda Samsunspor Başkanlığına getirmiştir. Günümüzde Yılport Samsunspor Başkanlığı görevini sürdüren Yüksel, ilerleyen yıllarda Samsunspor takımını mutlaka süper lig’e çıkartacaklarını, ardından Avrupa Kupalarına katılmayı hedeflediklerini dile getirmiştir. Bilindiği üzere Samsunspor Teknik Direktörlük görevine Ertuğrul Sağlam getirilmiştir.

YILPORT Holding; 2004 senesinde STFA Holding’ten satın alınan Sedef Limanı ve 1 Ocak 2005 yılında satın alınan, Alemdar Limanı’nın YILPORT Konteyner Terminali ve Liman İşletmeciliği, A.Ş. çatısı altında birleştirilmesi ile operasyonlarına başlamıştır. Yılport Holding Dünyada ilk 10 Konteyner Liman Operatörü Lisesi’nde de yer almaktadır.

YILDIRIM Grup İcra Kurulu Başkanı / Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

YORUMLAR

Yazıya 2 yorum yapılmış.

 1. Mustafa timur 15 Şubat 2020

  Hemserimi hayatini okudum yeni tanidim,ortaknoktamiz benim de anne tarafi sivas yildizeli, baba tarafimiz samsun carsamba guloren koyu
  Hemserimle gurur duydum
  Rabbim daima basarilarinin devamini nasip etsin.
  Samsuna hizmet bir ayricaliktir.hurmet ve saygilar.

 2. Hakany 28 Şubat 2020

  Samsunluyuz, Samsunsporluyuz…Yüksel Yıldırım Samsunun çocuğudur..

Yüksel Yıldırım
Gerçek adı: İsmail Yüksel Yıldırım
Doğum Tarihi: 1961 (59 yaşında)
Eğitim Durumu: Doktor
Medeni Hali: Evli
Meslek: İş Adamı
Doğum yeri: Sivas
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

493.403 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

481.767 kez okundu

3.

Beren Saat

422.753 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

392.221 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.140 kez okundu

6.

Tarkan

258.170 kez okundu

7.

Volkan Demirel

239.605 kez okundu

8.

Emre Mor

214.871 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

213.837 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.183 kez okundu