Yılmaz Gökgöz

Yılmaz Gökgöz Keşke Hiç Büyümeseydik isimli dizide rol almaktadır. Peki kimdir? kaç yaşında? doğum yeri, eğitim ve oyunculuk hayatı hakkında merak edilenlerin cevapları nelerdir.

1997 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen Yılmaz Gökgöz, İstanbul Bakırköy doğumludur. Ortaokul dönemine kadar eğitimini Güngören’de tamamlamış, ardından Bakırköy’de Lise’yi okumuştur. Lise döneminde, Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda sık sık tiyatro oyunlarını izlemiştir. Oraya gidip geldikçe bu işi yapmaya karar vermiştir.

Daha sonra Konservatuvar’a hazırlanmış ve Okan Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümünü kazanmıştır. Halen eğitim hayatını sürdürmektedir.

Yılmaz Gökgöz bir süre okul öncesinde Talimhane Tiyatrosu bünyesinde asistanlık yapmış, ilk iki sene devam etmiştir. Bu dönemde bir hocası’nın aracılığı ile Buğday (Grain) isimli filmde dublaj yapmıştır.

Ayrıca Emre Aydın’ın seslendirmiş olduğu Sen Beni Unutamazsın isimli şarkısının klibinde de yer alan genç oyuncu, ilk tiyatro oyununu ise Talimhane Tiyatrosu’nda, Ucuz Heyecanlar isimli oyun ile gerçekleştirmiştir. III. Richard oyununun Ses & Efekt Tasarım bölümünde çalışmalar yapmıştır. 2018 yılında Yakaranlar isimli tiyatro oyununda sahne almaya devam etmektedir.

III. Richard, Şatonun Altında, Kayıp El, Çok Satanlar oyunlarında sezon boyunca asistanlık görevini sürdüren Yılmaz Gökgöz, 2018 yılında ise Show Tv’de yayınlanan Keşke Hiç Büyümeseydik isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Can’ın arkadaşı Sarp karakterini canlandırmaktadır.

Adım adım oyunculuk kariyerinin basamaklarını tırmanan genç oyuncunun gelecekte bir çok projede rol alması beklenmektedir. İstanbul doğumlu Yılmaz Gökgöz’ün baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz