KimNereli.net

Yılmaz Gökgöz

Yılmaz Gökgöz Kimdir?

Yılmaz Gökgöz
Gerçek adı: Yılmaz Gökgöz
Doğum Tarihi: 14/08/1997 (22 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Burç: Aslan
Meslek: Oyuncu Tiyatrocu
Mezuniyet: Okan Üniversitesi
Doğum yeri: Bakırköy İstanbul

Yılmaz Gökgöz Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Yılmaz Gökgöz Keşke Hiç Büyümeseydik isimli dizide rol almaktadır. Peki kimdir? kaç yaşında? doğum yeri, eğitim ve oyunculuk hayatı hakkında merak edilenlerin cevapları nelerdir.

1997 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen Yılmaz Gökgöz, İstanbul Bakırköy doğumludur. Ortaokul dönemine kadar eğitimini Güngören’de tamamlamış, ardından Bakırköy’de Lise’yi okumuştur. Lise döneminde, Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda sık sık tiyatro oyunlarını izlemiştir. Oraya gidip geldikçe bu işi yapmaya karar vermiştir.

Daha sonra Konservatuvar’a hazırlanmış ve Okan Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümünü kazanmıştır. Halen eğitim hayatını sürdürmektedir.

Yılmaz Gökgöz bir süre okul öncesinde Talimhane Tiyatrosu bünyesinde asistanlık yapmış, ilk iki sene devam etmiştir. Bu dönemde bir hocası’nın aracılığı ile Buğday (Grain) isimli filmde dublaj yapmıştır.

Ayrıca Emre Aydın’ın seslendirmiş olduğu Sen Beni Unutamazsın isimli şarkısının klibinde de yer alan genç oyuncu, ilk tiyatro oyununu ise Talimhane Tiyatrosu’nda, Ucuz Heyecanlar isimli oyun ile gerçekleştirmiştir. III. Richard oyununun Ses & Efekt Tasarım bölümünde çalışmalar yapmıştır. 2018 yılında Yakaranlar isimli tiyatro oyununda sahne almaya devam etmektedir.

III. Richard, Şatonun Altında, Kayıp El, Çok Satanlar oyunlarında sezon boyunca asistanlık görevini sürdüren Yılmaz Gökgöz, 2018 yılında ise Show Tv’de yayınlanan Keşke Hiç Büyümeseydik isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Can’ın arkadaşı Sarp karakterini canlandırmaktadır.

Adım adım oyunculuk kariyerinin basamaklarını tırmanan genç oyuncunun gelecekte bir çok projede rol alması beklenmektedir. İstanbul doğumlu Yılmaz Gökgöz’ün baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Etiketler: ,

Rol Aldığı Diziler

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yılmaz Gökgöz
Gerçek adı: Yılmaz Gökgöz
Doğum Tarihi: 14/08/1997 (22 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Burç: Aslan
Meslek: Oyuncu Tiyatrocu
Mezuniyet: Okan Üniversitesi
Doğum yeri: Bakırköy İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

374.040 kez okundu

2.

Tarık Akan

290.558 kez okundu

3.

Yusuf Aktaş

287.765 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

224.645 kez okundu

5.

Tarkan

219.378 kez okundu

6.

Volkan Demirel

217.722 kez okundu

7.

Emre Mor

192.037 kez okundu

8.

Ersay Üner

187.213 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

176.878 kez okundu

10.

İrem Derici

172.657 kez okundu