Yiğit Pakmen

Yiğit Pakmen hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? kısaca biyografi ve hayatı.

1987 yılının Aralık ayında İstanbul’da dünyaya gelen Yiğit Pakmen, Kadir Has Üniversitesi G.S.F. Tiyatro bölümü mezunudur. Üniversite mezuniyetinin ardından, Sadri Alışık Kültür Merkezi bünyesinde oyunculuk eğitimleri almıştır. İlk oyunculuk, tiyatro deneyimini ise 2001 senesinde İstanbul, Kadıköy’de bir özel tiyatro kursu ile gerçekleştirmiştir. Konservatuvar sınavlarında 3 kez üst üste hüsran yaşadığını, ayrıca İşletme ve Sosyoloji okuduğunu dile getirmiştir.

2007 yılından bu yana, profesyonel platformda her sene en az bir tiyatro oyunu olmuştur.

Ekran severler tarafından özellikle Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan İsimsizler adlı dizide canlandırdığı Korkut karakteri ile tanınmıştır.

Günümüze kadar bir çok tiyatro oyununda sahne alan Pakmen, Çolpan İlhan, Sadri Alışık tiyatrosu tarafından ülkemizde, ilk defa tiyatro sahnesine taşınmış olan Esaretin Bedeli isimli oyunda sahne almıştır.

Yiğit Pakmen Tiyatro Oyunları;

(2020) – Amadeus I Venticello
(2019) – Kader Apartmanı No:3 (Oyuncu)
(2018) – Esaretin Bedeli (Oyuncu, Yardımcı Yönetmen)
(2018) – Ve Öyle de Oldu (Oyuncu)
(2016) – İsimsiz Yıldız Oyuncu (Yönetmen Yardımcısı)
(2018) – Guguk Kuşu (Billy)
(2014) – Market (Dış Ses)
(2013) – Kafkas Tebeşir Dairesi (Şişko Prens)
(2013) – Bay Kolpert (Oyuncu, Yönetmen)
Küçük Adam Ne Oldu Sana? (Oyuncu)
Yanlışlıklar Komedyası, Siraküzalı Antipholus, Asistan.

Oynadığı sinema ve diziler;

İsimsizler dizisinin yanı sıra, Kavak Yelleri, M.A.T ve Tövbeler Tövbesi isimli dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. En son Tek Yürek isimli dizide oynamıştır.

Kısa film;

(2012) – Bir Diğer Dedektiflik Hikayesi, Atıl Önder-Arman Güvenç
(2010) – Fırça Darbesi, Nihan Belgin

Günümüzde Arzu Gamze Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdüren başarılı oyuncu’nun boyu 1.77 cm, kilosu 72, burcu ise yay’dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz