Yeşim Alıç

0

Yeşim Alıç hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? kimdir? hangi dizi ve filmlerde rol aldı? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1971 yılının Aralık ayında İstanbul’da dünyaya gelen Yeşim Alıç’ın burcu Oğlak, boyu 1.68 cm, kilosu ise 53’tür.

Cağaloğlu Lisesi ve İstanbul Kız Lisesi’ni tamamlamış ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı Bölümü’nden mezun olmuştur. 1998 ve 2004 seneleri arasında Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Anasanat Dalı Bölümünde Hareket ve Dans Teknikleri eğitimi vermiştir. Eskişehir Şehir Tiyatroları bünyesinde çalışmalarını sürdürmüştür.

Başarılı isim, Afife Jale Tiyatro Ödülleri Komedi Dalında En Başarılı Kadın Oyuncu Ödülüne layık görülen isim olmuştur.

Bugüne kadar rol aldığı diziler Yağmur Beklerken, Azmi, Kara Melek, Fırtınalı Hayatlar, Ana Kuzusu, Tutku Çemberi, Üvey Baba, Hürrem Sultan, Ezo Gelin, Kara İnci, Kaybolan Yıllar, Babam Adam Olacak, Nakş-ı Dil Sultan, Alev Alev, Aşkın Bedeli.

Rol aldığı sinema filmleri ise, Eylül, Solgun Bir Sarı Gül, Afife Jale, Cumhuriyet, Direklerarası, Güle Güle, Abuzer Kadayıf, Hititler, Kod Adı K.O.Z, Sümela’nın Şifresi 3: Cünyor Temel ve Dijital Esaret.

Yeşim Alıç ayrıca Rejoice, Bingo Soft ve Sana gibi ünlü markaların reklamlarında yer almıştır, son olarak sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu da belirtebiliriz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz