Yeşim Akıncı

Psikolog Yeşim Akıncı NEO Psikoterapi kurucusu olarak çalışmalarını İstanbul Şişli’de sürdürmektedir. Ayrıca TAV Airports Psikoloğu ve Psikoterapist’i, İlişki ve Aile Terapisti olarak hizmet vermektedir.

TRT 1 ekranlarında Evlilik Okulu programında uzman ve sunucu olarak yer alan Akıncı, Gözyaşı Şişeleri isimli kitabın ise yazarıdır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Fen – Edebiyat Fakültesi’ nden Psikoloji Bölümü’nde çift lisans eğitimlerini tamamlamış, S.Ü Sosyal bilimler Fakültesi’nden Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Yüksek Lisans derecesi ile uzmanlık ünvanını kazanmıştır. Günümüzde ise Maltepe Üniversitesi’nde Gelişim psikoloji alanında doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Sinema filmi ve dizilere yönelik senaristlere psikolojik danışmanlık hizmeti veren Yeşim Akıncı bir dönem Balıklı Rum Hastanesi Anatolia psikiyatri Kliniği’nde özel asistanlık yapmıştır. Günümüzde ise klinik çalışmalarını Nişantaşında kurucusu olduğu NEO Psikoterapi Danışmanlık ve Eğitim Merkezinde, ofisinde devam ettirmektedir.

1976 yılında dünyaya gelen Yeşim Akıncı İzmir doğumludur.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz