KimNereli.net

Yavuz Yörükoğlu

Yavuz Yörükoğlu Kimdir?

Yavuz Yörükoğlu
Gerçek adı: Yavuz Yörükoğlu
Doğum Tarihi: 1955 (64 yaşında)
Eğitim Durumu: Profesör
Meslek: Doktor Yazar
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi
Doğum yeri: Ankara

Yavuz Yörükoğlu Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Yavuz Yörükoğlu (Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı) hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yavuz Yörükoğlu 1955 yılında aslen Ankara’da dünyaya gelmiştir. Babası, Türkiye’nin ünlü bilim adamlarından olan Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı rahmetli Prof. Dr. Atalay Yörükoğlu’dur.

Çocukluk seneleri ve İlkokul eğitiminin 3 yılı Amerika’da geçmiş, daha sonra İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Ardından İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1979 senesinde mezun olmuş, Hacettepe Üniversitesi Kalp-Damar Cerrahisi Bölümü’nde uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

Yavuz Yörükoğlu çalışma hayatı;

Mezuniyetin ardından askerlik görevini yapmış döndükten sonra, 1 sene İngiltere Cambridge Üniversitesi, Royal Papworth Hospital’da, 2 sene de Londra St. Thomas Hastanesi’nde çalışmıştır. Türkiye’ye döndükten sonra, SSK Ankara Hastanesi’nde şef muavini ve şef olarak çalışan Yavuz Yörükoğlu 1984 senesinde Doçent olmuş, SSK Etlik İhtisas Hastanesi’nde kurucu Başhekim olarak görev yapmıştır. 1998’de Amerika Alabama Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde, misafir öğretim üyesi olarak çalışmış tekrar Türkiye’ye dönmüş ve özel sektörde çalışmalarını sürdürmüştür.

2005’te Ankara Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Amerika Kurucu kadrosunda yer alan Prof. Dr. Yörükoğlu 2006 senesinde ise Profesör olmuş ve 7 sene bu üniversitede öğretim üyesi olarak görev almıştır. Günümüze kadar 60’tan fazla yayınlanmış bilimsel çalışması bulunmaktadır.

Yavuz Yörükoğlu İhtisas ve özel ilgi alanları;

• Koroner Bypass Ameliyatları
• Kalp Kapak Ameliyatları
• Kalp Yetmezliği Tedavisi ve Cerrahisi
• Assist Cihazları
• Varis Cerrahisi ve Lazer Skleroterapi
• Tamamlayıcı Tıp ( Complementary Medicine )

Günümüzde, TOBB ETÜ Sağlık ve Eğitim Kurumları A.Ş.’ye ait olan ve Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı Söğütözü semtinde bulunan TOBB ETÜ özel hastanesi’nde çalışmalarını devam ettirmektedir.

Bazı kitapları;

30 Günde 10 Yıl: Gençleşmenin enerjik olmanın ve kilo vermenin yeni formülü, Orta Yaş El Kitabı ve Genç Kalmanın Sırları, 45Ten Sonra: Orta Yaşa Adım Atanlar için Yol Haritası ve Genç Kalmanın Sırları.

Etiketler:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yavuz Yörükoğlu
Gerçek adı: Yavuz Yörükoğlu
Doğum Tarihi: 1955 (64 yaşında)
Eğitim Durumu: Profesör
Meslek: Doktor Yazar
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi
Doğum yeri: Ankara
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

379.282 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

314.998 kez okundu

3.

Tarık Akan

291.919 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.634 kez okundu

5.

Tarkan

221.992 kez okundu

6.

Volkan Demirel

219.328 kez okundu

7.

Emre Mor

193.285 kez okundu

8.

Ersay Üner

188.314 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

179.129 kez okundu

10.

İrem Derici

174.963 kez okundu