Yavuz Bülent Bakiler

Yavuz Bülent Bakiler hakkında merak edilenler. Kaç yaşında, aslen nereli? kimdir? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1936 yılının Nisan ayında dünyaya gelen usta yazar, şair Yavuz Bülent Bakiler aslen Sivas doğumludur. 2019 yılında medyada çıkan vefat ve sağlık durumu hakkında yapılan paylaşımlar sonucu eşi Ayşe Bakiler açıklama yapmıştır. Açıklama da haberlerin asılsız olduğunu belirtmiştir.

İlköğretim ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Sivas’ta tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş daha sonra Ankara Televizyonu ve Ankara Radyosu’nda çalışmaya başlamıştır. Ayrıca bir süre Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda müsteşar yardımcısı olarak görev almıştır.

Gazeteci, yazar ve şair kimliğinin yanı sıra avukat olan usta isim ayrıca Tercüman ve Türkiye gazetelerinde uzun süre köşe yazarı olarak yazılarını yayınlamıştır.

Bugüne kadar Harman, Yalnızlık, Duvak ve Seninle isimli şiir kitaplarını okur severler ile buluşturmuştur. Diğer bir yandan antoloji, gezi ve biyografi deneme türlerinde de kitapları mevcuttur. Bazı kitapları, Tabuları Yıkmak, Üsküp’ten Kosova’ya, Sözün Doğrusu 1-2, Türkistan Türkistan.

Ayşe Bakiler ile evlidir, bu evliliğinden Aybala Tuğba Özveri (Bakiler) isminde bir kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz