Yasin Kol

0

Yasin Kol Süper Lig hakemlerimizdendir. Son dönemde yönettiği karşılaşmalar ile hakkında sık sık bir çok sorununun cevabı araştırılıyor. Kısaca hakemlik kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Yasin Kol Kimdir?

Yasin Kol hakem olarak Profesyonel kariyerini sürdürmektedir. Trabzon Bölgesi hakemlerinden olan hakemin gerçek mesleğinin ise güvenlik görevlisi olduğu belirtiliyor. İlk olarak 2019 senesinde Süper Lig’de 4. Hakem olarak sahaya çıkmıştır.

2020 2021 sezonundan itibaren Süper Lig’de Orta Hakem olarak görev yapmaya başlamıştır.

Yasin Kol Nereli?

Yasin Kol aslen Trabzon’ludur. Doğum tarihi 15 Aralık 1987, doğum yeri ise Trabzon’dur.

Son dönemde özellikle yönettiği Alanyaspor Beşiktaş karşılaşması ile futbol dünyasının sık sık gündeminde yer almıştır. Özellikle Beşiktaş camiası ve taraftarından büyük tepki toplamıştır.

Alanyaspor – Beşiktaş karşılaşmasından sonraki hafta ise kızağa çekildiği belirtilmiştir. Spor Toto Süper Lig’de üçüncü, Spor Toto 1. Lig’de ise ikinci haftanın maçlarını yönetecek hakemler açıklanmış ancak Kol, Merkez Hakem Kurulu tarafından herhangi bir karşılaşmaya atanmamıştır.

Yasin Kol Hangi Takımı Tutuyor?

Yasin Kol’un hiç bir kaynakta hangi takımı tuttuğu bilinmemektedir. Ancak aslen Trabzon’lu olduğu için Trabzonspor takımına haliyle bir sempatisinin olmaması mümkün değildir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz