Yasemin Kozanoğlu

Yasemin Kozanoğlu, eski Hisarbank’ın ortaklarından olan Ahmet Kozanoğlu’nun eşi Ahu Tuğbay’dan olan kızıdır. Yengeç burcudur.

Anne ve babası 1986 senesinde boşanmıştır. 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Yasemin Kozanoğlu, anne ve babasının boşanmasının ardından anneannesi Saadet Hanım tarafından büyütülmüştür. Ayrıca 1940 ve 1950 yılları arasında Beşiktaş takımının Başkanlığını yapmış olan Abdullah Ziya Kozanoğlu’nunda torunudur.

Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulunda eğitim hayatına başlayan Kozanoğlu Ortaokulu Ata Lisesinde, Lise eğitimini ise iki sene Ata Lisesi ardından, Eseniş Lisesi ile tamamlamıştır. 8 sene profesyonel buz pateni sporu ile ilgilenen Yasemin Kozanoğlu’nun bu branşta bir çok madalyası mevcuttur.

Londra Amerikan Üniversitesinde iki sene video production eğitimi almış, Türkiye’ye döndükten sonra çalışmaya başlamıştır. Raks Marşandiz müzik şirketinde başladığı iş hayatı, Sinan Çetin ile tanıştıktan sonra film setlerine doğru kaymıştır. İlk olarak bir reklam filmi için kamera karşısına geçen Kozanoğlu daha sonra Sinan Çetin’in yönetmiş olduğu Romantik’te rol almıştır.

Fenerbahçe’nin eski başkanı Ali Şen’in oğlu Ali Şen ile 1993 ve 1994 yılları arasında bir nişanlılık dönemi geçirmiştir, daha sonra ayrılmıştır. 1995 senesinde Can Sandıkçıoğlu ile ismi anılan Kozanoğlu daha sonra Akmerkez Alışveriş Merkezi’nin sahibinin oğlu Raif Dinçkök, Serkan Nadir ve Dj Aly ile sıkça ismi magazin dünyasının gündeminde yer almıştır.

Yasemin Kozanoğlu bugüne kadar Çilekli Pasta, Avcı, Yeşil Işık, Romantik, Hürem Sultan ve Avrupalı gibi projelerde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz