Yaşar Kemal Uğurlu

3

Hakem Yaşar Kemal Uğurlu yaşantısını Ankara’da sürdürmektedir. Bir röportaj’da 2002 yılında televizyonda maç izlerken hakem hatalarına kızdığını ve hakem olmaya karar verdiğini belirtmiştir. Dedesinin birisinin ismi Yaşar, birisinin ise Kemal olduğunu, bu nedenle dedelerinin isimlerini aldığını belirtmiştir.

Ailesinin memur olduğunu, annesinin ve babasının Bayındırlık Bakanlığından emekli olduğunu belirten Yaşar Kemal Uğurlu Özel Olgun Koleji ardından Anıttepe ve Özel Yüce Fen Lisesinden mezun olmuştur. Doğma büyüme Ankara’lı, baba tarafından aslen Konya’lıdır.

Kız kardeşi eskrim sporu ile uğraşmaktadır. Türkiyeyi Akdeniz Oyunlarında temsil etmiş, bir çok kez Türkiye Şampiyonluğu yaşamıştır.

Yaşar Kemal Uğurlu ise Gazi Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. Eğitim döneminde bir yandan futbol oynamış bir yandanda okumuştur. İlk Süper Lig görevini ise 29 Ağustos 2015 tarihinde Mersin İdman Yurdu ve Kayserispor takımları arasında oynanan mücadele ile gerçekleştirmiştir.

2012 yılında Özlem Hanım ile evlenmiş ve bu evliliğinden 2013 doğumlu Deren isminde bir kızı vardır.

İlginizi Çekebilir :   Alpaslan Öztürk

3 Yorumlar

  1. Dünkü Beşiktaş malatya maçından sonra vijdanen rahat uyudun mu sana maç boyunca çok küfür ettim ve korkarak veremediğin 3 penaltı dan dolayı hakkım sana haram zıkkım olsun inşallah her iki cihanda

  2. Son yılların en kanıbozuk hakemi.Aslen Konyalı olduğu halde VARda Konyasporun net pebsltılarını vermeyerek ne kadar kanı bozuk olduğunu kanıtladı.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz