Yaşar Alptekin

1962 doğumlu eski manken, model ve oyuncu Yaşar Alptekin Şarköy Lisesi’nden mezun olmuştur. Annesinin ismi Aynur Alptekin’dir ve Ajlan Alptekin isminde bir abisi vardır.

Televizyon ekranlarında ilk dönemler dansçı, manken ve oyuncu olarak yer almıştır. Geçmişten günümüze bir çok dizi ve sinemada oynamıştır. 1981 yılında Günaydın Gazetesi tarafından düzenlenen dans yarışmasına katılmış bu yarışmada madalya kazanmıştır. 1985 yılında Fotoroman Kralı seçilmiştir.

İlk televizyon deneyimini 1986 yılında Kuruluş adlı tv dizisi ile gerçekleştiren Yaşar Alptekin Tekirdağ Şarköy’de dünyaya gelmiştir.

1991 yılında Nilgün Altınyayla ile evlenmiş 1995 yılında boşanmıştır. Ayris Alptekin isminde bir kızı vardır. Kızıda oyuncu olarak Jin, Mavi Dalga gibi projelerde rol almıştır.

Bugüne kadar Yaşar Alptekin ve İtirafları, Kendime Bir İyilik Yaptım Hacca Gittim ve Namazla Yeniden Doğdum isimli kitapların altına imzasını atmıştır.

Kuruluş, Kıbrısta Vuruşanlar, Samanyolu, Böyle mi Olacaktı, Yasemin, Serseri, Mavi Rüya ve Vatan Sağolsun isimli dizilerde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz