Yalçın Menteş

0

Yalçın Menteş Türk televizyon tarihinin usta oyuncuları arasında yer almıştır. Peki hangi dizi ve sinema filmlerinde rol aldı? kaç yaşında ve neden öldü? Oyunculuk kariyeri, kısaca hayatı ve biyografisi.

1960 yılının Nisan ayında İzmir’de dünyaya gelmiş, Koç burcudur. Ekran severler tarafından özellikle Tatlı Kaçıklar ve Çarli isimli diziler ile tanınmıştır.

Mahallenin Muhtarları, Tatlı Kaçıklar (Saffet), Hayvanlara Dokunduk, Çarli (Hırsız), Cennet Mahallesi, Sevda Tepesi, İnadım İnat, Yalancı Yarim, Akasya Durağı, Yalancı Romantik ve Doksanlar isimli dizilerde rol almıştır. Ayrıca 2009 yılında Hamileyim Hamile (Recai) ve Babamın Ceketi isimli sinema filmlerinde oynamıştır.

2001 yılında ise kendi ismini verdiği Yalçın Menteş Show isimli programı hazırlamış ve sunmuştur.

Usta oyuncu 1981 senesinde Birhan Hanım ile evlenmiş 2006’da alkol nedeni ile ayrılmış tedavi görmüş ve 2009 yılında tekrar bir araya gelerek evlenmişlerdir. Bu evliliğinden 1991 doğumlu Atilla isminde bir oğlu vardır.

25 Ekim 2006 yılında alkolü bırakan Yalçın Menteş uzun yıllardır diabet hastalığı ile mücadele etmiştir. Bu hastalık nedeni ile 2013 yılında sağ bacağı diz üstünden kesilmiştir. Yalçın Menteş aslen İzmir Tire’lidir.

Tiyatro ve oyunculuk dünyasının sevilen ismi Diyabetik olan ve akciğer kanseri yönünde uzun süre tedavi görmüştür. En son hastanede 12 gün yoğun bakımda kalmış ancak 8 Şubat 2019 tarihinde 59 yaşında iken hayata gözlerini yummuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz