Yağmur Tanrısevsin

0

Yağmur Tanrısevsin Atv ekranlarında yayınlanan Kalp Yarası isimli dizi de Ayşe karakterine hayat vermiştir. Güzel oyuncu hakkında ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kimdir? Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yağmur Tanrısevsin Kimdir? Nereli?

1990 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen güzel oyuncu aslen Mersin doğumludur. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Cam Bölümü’nde eğitim görmüştür. Lise bitene kadar eğitim hayatını Mersin’de sürdürmüştür. O yılların çok güzel olduğunu, en çok hatırladığı şeyin çok fazla resim yapmak olduğunu, o dönemde el becerilerinin geliştiğini ve evde birşeyleri alıp parçalayıp tekrar yaptığını belirtmiştir.

Henüz 9 yaşında iken Mersin’de bir tiyatro’da oynamıştır. Yıl sonu gösterisi olduğunu ve ağır bir rolün üstesinden geldiğini aktarmıştır. Yağmur Tanrısevsin o yaşta o kadar güzel geri dönüşler almıştır ki ileride oyunculuk yapmayı da kafasına o yaşta iken koymuştur. Marmara Üniversitesi’ne kayıt olduktan sonra araştırmalar yapıp eğitimlere katılmıştır. Craft Oyunculuk Atölyesi’ndeki oyuncu koçlarından eğitim almış, Betül Algan, Ümit Çırak ve Bahar Kerimoğlu ile çalışmıştır. Ayrıca Meltem Cumbul ile Çanakkale’de bir haftalık yoğun bir programına dahil olmuştur. Ayrıca Merve Taşkan ile de çalışmıştır.

İlk dizi oyunculuk deneyimini Adını Feriha Koydum isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizi de Ece karakterine hayat vermiştir. Daha sonra, Güneşi Beklerken, Pis Yedili, Mayıs Kraliçesi (Nehir), Kaçak (Tülay), Bana Baba Dedi (Didem) isimli dizilerde rol almıştır. Ayrıca Aşk Ağlatır ve Geniş Aile Yapıştır sinema filmlerinde rol almıştır.

Yağmur Tanrısevsin Boyu, Kilosu, Yaşı:

Güzel oyuncunun boyu 1.70 cm, kilosu 55, burcu ise başak’dır. 2021 yılı itibariyle 30 yaşındadır. @yagmurtanrisevsin olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 2milyon civarındadır.

İlginizi Çekebilir :   İlayda Çevik

Hakkında Gerçekler:

Her şeyin dört dörtlük olmasını istiyor ve bunun için elinden geleni yapan bir karaktere sahiptir. Bu onu yorsada mükemmeliyetçi olmaktan, elindeki işin hakkını vermekten ve titizlikten ödün vermemektedir.

İyi bir sosyal medya kullanıcısıdır.

Yaşama aşkı, doğaya, hayvanlara ve insanlara olan aşk, içinde tutku barındıran herşeyin kendisi için bir aşk olduğunu belirtmiştir.

Kırmızı çizgisi haksızlık ve saygısızlık.

Farklı tarzı, sadeliği, yardım severliği ile kalplere dokunan bir karaktere sahiptir.

Başarılı olmanın en büyük sırrı: Hayal etmek, kendinize bir hedef ve yolculuk belirlemek, bu yolculukta elinden gelenin en iyisini yapmak ve bu yolda olmaktan keyif almak.

Gülümsemeyi ve pozitif olmayı seviyor. En büyük motivasyonlarından birisi budur. Ayrıca Kitap okumak, meditasyon yapmak, en önemlisi de yazı yazmak güzel oyuncuya çok iyi geliyor.

Oyuncu olmasa idi, Tasarımcı, iç mimar, veteriner veya psikolog olarak kariyerini sürdürebileceğini belirtmiştir.

Modayı ve trendleri yakından takip etmektedir. Günlük hayatında kendisine yakışanı ve rahat ettiği kıyafetleri giymeyi tercih etmektedir. Sadelikten ve rahatlıktan yanadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz