Yağmur Çokgenç

Yağmur Çokgenç hakkında merak edilen oyunculuk ve modellik kariyeri. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? eğitimi, oynadığı diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1999 yılında dünyaya gelen güzel isim İzmir doğumludur. Ankara Gazi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde eğitim hayatını sürdüren Yağmur Çokgenç ayrıca Folkart Academy Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Henüz 20 yaşında iken katıldığı yarışmada İzmir güzeli seçilen Çokgenç Folkart Academy öğrencileri tarafından sahnelenmiş olan Sersefil Müzikali’nde sahne almıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde de oyunculuk eğitimi aldı.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2018 yılında katıldığı Çocuklar Duymasın isimli dizi ile gerçekleştirmiş dizide Cansu karakterini canlandırmıştır. Daha sonra Star Tv ekranlarında yayınlanan ve Focus Film tarafından günlük dizi olarak hazırlanan Sevdim Seni Bir Kere adlı dizide Aslım karakterine hayat vermiştir.

Başarılı isim oğlak burcudur, boyu 1.74 cm, kilosu ise 57’dir. En fazla merak edilen sorulardan birisi ise sevgilisi var mı? varsa kimdir? sorusunun cevabıdır. Ancak bu sorunun cevabına henüz ulaşılamamıştır. Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan güzel ismin günümüz isibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 15,7bin civarındadır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz