Wiz Khalifa

1987 yılında Amerika’da dünyaya gelen rap sanatçısı Wiz Khalifa 2013 yılında Amerika’lı model, oyuncu ve striptizci Amber Rose ile evlenmiştir. Ancak evliliği 2016 yılında son bulmuştur. Biten bu evliliğinden Sebastian Taylor Thomaz isminde bir oğlu vardır. Başak burcudur.

2017 yılında Youtube üzerinden paylaşılan See You Again şarkısı ile Youtube tarihinin en fazla izlenilen videosuna sahip olmayı başaran Wiz Khalifa ilk albümünü 2006 yılında Show and Prove ismi ile çıkartmıştır. Bir yıl sonra Warner Bros Records ile anlaşma imzalamış 2008 yılında Say Yeah isimli şarkısı urban radyolarında çalmaya başlamış ve Amerika’da Rhythmic Airplay Chart ve Rap Songs listelerine girmeyi başarmıştır. İkinci albümü Deal or No Deal ise 2009 yılında çıkmıştır.

Babasının asker olduğu dönemde doğan Wiz Khalifa’nın anne ve babası Wiz Khalifa üç yaşında iken boşanmıştır. Daha sonra Khalifa Almanya, İngiltere ve Japonya’da yaşamış ardından Pittsburgh’a dönmüş ve Taylor Allderdice High-school’a yazılmıştır. Sahne ismi olarak kullandığı Khalifa’nın anlamı Halef, bilgelik demektir. Amcasınında müslüman olması nedeni ile bu ismi seçtiğini belirten Wiz Khalifa özellikle özel hayatında sıkça çalkantılı yaşamı ile gündeme gelmektedir. Sürekli esrar kullandığı belirtilen sanatçının ayda esrar için 10.000 Dolar gibi bir harcama yaptığını belirtilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz