Wentworth Miller

Wentworth Miller özellikle Prison Break isimli dizide canlandırdığı Scofield karakteri ile kariyerinin en zirve noktasına ulaşmıştır. Dizide abisini hapishane’den kurtarmak için vücuduna çizdirdiği dövmeleri ve kaçış planı ile diziyi tek başına götürmüştür diyebiliriz. Hakkında ise ekran severler sıkça boyu, kilosu, doğum tarihi, doğum yeri gibi bir çok soruyu merak etmektedir.

Wentworth Miller 1972 yılının Şubat ayında Amerika’da dünyaya gelmiş, burcu Oğlaktır. Babası Earl ve iki kız kardeşi avukat, annesi Joy Marie Palm ise öğretmenlik yapmıştır. Baba kökeni Amerika ve Afrika asıllı’dır. 5 kardeşin en büyüğü’dür. Günümüzde yaşantısını Los Angeles’ta sürdürmekte olan Wentworth Miller’in anne ve babası boşanmıştır.


Princeton Üniversitesi İngiliz Edebiyatı bölümü’nden mezun olan yakışıklı oyuncu, 2005 yılında dünyaca ünlü sanatçı Mariah Carey’nin It’s Like That ve We Belogn Together isimli şarkılarının kliplerinde yer almıştır. We Belong Together şarkı klibinde, Entertainment Weekly tarafından en seksi ikinci kısa rol seçilen isim olmuştur.

1998 yılında Buffy the Vampire Slayer, 2000’de Popular, Time of Your Life, ER, 2002’de Joan of Arcadia gibi projelerde yer almıştır. Ancak gerçek çıkışını 2007 senesinde Prison Break dizisinde canlandırdığı Michael Scofield karakteri ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Law & Order SVU, Resident Evil: Afterlife, House MD ve THe Flash, Legends of Tomorrow, Young Justice, Family Guy, Ghost Whisperer, The Loft 7, Stealth, The Confession, Dinotopia, Karanlıklar Ülkesi v Room 302. isimli dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

Wentworth Miller ayrıca, Ted Foulke takma ismi ile senaryo yazarlığına adım atmıştır. Bir dönem Rusya’da bir film festivaline davet edilmiştir. Ancak ülkenin eşcinsellere karşı uygulanmış olan yasa nedeni ile daveti reddetmiştir. Reddetmesinin asıl sebebinin ise Wentworth Miller’in eşcinsel olmasıdır.

Bekar olan yakışıklı oyuncunun boyu 1.85 cm, kilosu ise 77’dir. Yaşantısını Amerika’da sürdürmektedir.

Yemek olarak köfteyi çok sevsede, özellikle en sevdiği yemeğin babaannesi’nin yapmış olduğu parmesan peynirli spagetti olduğunu dile getirmiştir. Köpek ve kedilere alerjisi olduğu açıklanan oyuncunun genellikle kilo aralığı 77 ile 80’dir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz