Volkan Yosunlu

1980 yılında dünyaya gelen Volkan Yosunlu oyuncu kimliğinin yanı sıra bir çok tiyatro oyununda sahne almış ve yönetmen olarak görev yapmıştır.

Aslen Mersin’li olan Volkan Yosunlu Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Üniversitenin son yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında oyunculuk yapmaya başlamıştır.

2007 yılından 2009 yılına kadar İzmir Konak Belediyesi Çocuk Tiyatro Atölyesi’nde eğitmenlik yapmıştır. Tiyatro Mayna’nın Sacco ile Vanzetti oyununda oyunculuk ve yönetmenlik görevini üstlenmiştir.

Oynadığı sinema ve diziler;

Sırlar Dünyası, Kınalı Kuzular Ezine’li Yahya Çavuş, Kınalı Hasan, Nişanlıya Verilen Söz, Kınalı Kuzular Mustafa Kemal, Reşit Paşa Vapuru ve Kayıp Aranıyor.

Sahne aldığı diğer tiyatro oyunları ise Bütün Çılgınlar Sever Beni, Parkta Güzel Bir Gün, En Kısa Gecenin Rüyası, Çok Satanlar ve Çirkin isimli oyunlardır.

1 Yorum

  1. Doğan ilk bölümlerde geri planda idi ama şu anda hakettiği konumda,ramo’y a ciddi destek veriyor,halef’i ramo da görmeyi çok istedim ama arıza kaptı,rüzgar aksoy da süper oyuncu,

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz