Volkan Ertit

0

Volkan Ertit hakkında detaylı bilgileri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Volkan Ertit Kimdir?

Volkan Ertit araştırmacı, yazar ve sosyal bilimci. Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Sosyoloji Bölümü Araştırma Görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Volkan Ertit Nereli?

Volkan Ertit aslen Adana doğumludur.

Volkan Ertit Doğum Tarihi, Kaç Yaşında?

Volkan Ertit 38 yaşındadır. Doğum tarihi 22 Ekim 1983, burcu ise terazi’dir.

Volkan Ertit Eğitimi, Ne Mezunu?

Volkan Ertit Adana İncirlik Lisesi’ni tamamlamıştır. 2001 senesinde, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Uluslararası İlişkiler bölümüne kayıt yaptırmış, 3. sınıfta aynı okulun Felsefe bölümüne yatay geçiş yaparak 2008 yılında mezun olmuştur.

1. Yüksek Lisans çalışmasını Belçika’daki Katolik Leuven Üniversitesi’nin Avrupa Çalışmaları Bölümü’nden “Avrupa Sekülerleşme Tarihi” üzerine yazdığı tez ile tamamlamıştır.

2. Yüksek Lisans çalışmasını ise 2010 yılında Fransa’daki The Institut Européen des Hautes Etudes Internationales (Avrupa Uluslararası Çalışmalar Enstitüsü)’de Türkiye’nin sekülerizm tarihi üzerine yaptığı çalışma ile tamamlamıştır.
Volkan Ertit
Doktora çalışmasını, Hollanda’nın eski ismi Katolik Nijmegen olan Radboud Üniversitesi’nde tamamlamıştır. İsmi “Alevilerin Sekülerleşmesi – Steve Bruce’un Sekülerleşme Paradigmasının Kapsamının Genişletilmesi ve Türkiye’deki Alevi Topluluklarına Uygulanması” olan tezini 2017 yılında savunarak doktor unvanını almıştır.

2008’de Amerikalı düşünce kuruluşu Atlas İktisadi Araştırma Vakfı’nın “İbn-i Haldun” adına düzenlediği makale yarışmasında “The Articulation of Islamic Practices and Free Market Principles: Not That Far From Reality” adlı çalışması ile 1.lik ödülü almıştır. Aynı sene, Brüksel merkezli Ludwig von Mises Enstitüsü’nün gençlik kuruluşunun yönetim kurulunda yer almıştır.

“Ideas for a Free Society” adlı uluslararası projenin ismi “Özgür Toplumun Değerleri olan” Türkiye ayağının koordinatörlüğünü yürüten Ertit’in tüm çalışmalarını bir araya getirdiği “Sekülerleşme Teorisi – Sekülerleşen Türkiye’nin Analizi” kitabı 2019 yılında Liberte yayınevi tarafından yayımlanmıştır. Kitapta Türkiye’nin sekülerleşme sürecini nitel ve nicel çalışmalar ışığında okuyucuya sunmuştur. 2019 yılının Şubat ayında eş editörlüğünü Mehmet Ali Kirman ile yaptığı ve 11 farklı akademisyenin makalelerinin yer aldığı “Sekülerleşme Tartışmaları” kitabı yayımlanmıştır.

I. ve II. Din Sosyolojisi Sempozyumu’nun koordinatörlüğünü üstlenen Volkan Ertit, aynı zamanda 2019 yılının Kasım ayında aktif hale getirdiği Flu Tv isimli YouTube kanalı üzerinden de çalışmalarını takipçileri ile paylaşmaya devam ediyor.
volkan ertit1

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz