Veyasin

Veyasin (DJ Hey Douglas) hakkında edilen soruların cevapları. Gerçek ismi nedir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? doğum yeri neresi? Müzik kariyeri, albüm çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1984 yılının Kasım ayında dünyaya gelen Veyasin gerçek ismi ile Emin Yasin Vural Ankara doğumludur. Müzik dünyasında ayrıca DJ Hey Douglas ismi ile de tanınmaktadır. İlk albüm çalışmasını henüz 18 yaşında iken gerçekleştiren başarılı isim, hem ülkemiz de hem de yurt dışında bir çok eserin altına imzasını atmıştır. Doğu ve Batı müziğini kaynaştırmış, rock ve pop grupları ile birlikte ilk kez batı ve doğu enstrumanlarını birleştiren isim olmuştur.

Bir röportajında Evren Besta ile birlikte, Ankara’lı olmayan birçok insana Batıkent’i öğrettiklerini, mahallelerini yanında götürdüklerini bunun gurur verici bir şey olduğunu dile getirmiştir. Ayrıca bunun nereden geldiklerini unutmadıkları anlamına da geldiğini sözlerine eklemiştir.

Müzik dünyasında breakdanstan gelme olduklarını belirten Veyasin uzun yıllar dans etmiş, organizasyonlar düzenlemiş ayrıca battle’larda DJ’lik yapmıştır. Hey! Douglas ismi nereden geliyor? sorusuna ise, Bir sesleniş. “Hey! buraya bak” gibi. diye açıklık getirmiş, yıllar önce rap sözü olarak da kullandığını belirtmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz