Velet

Velet ismi ile rap dünyasında ismini duyurmayı başaran Talip Gören hakkında merak edilenler. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? müzik hayatı ve bilinmeyenler.

1991 yılının Mart ayında dünyaya gelen Talip Gören (Velet), aslen Kahramanmaraş Elbistan doğumludur. Burcu, Koç’tur. Doğduktan kısa bir süre sonra henüz 1 yaşında iken ailesi ile birlikte İngiltere’ye göç etmiştir. İngiltere Londra’da yetişmiş ve büyümüştür. Eğitim hayatına’da Londra’da başlayan Talip Gören’in eğitim dönemi çok sıkıntılı geçmiştir. 17 yaşına geldiğinden bilinmeyen bir sebepten dolayı cezaevine girmiş ve 1 sene hapis yatmıştır. Hapishane’de bulunduğu dönemde ise rap severlerin en sevdiği şarkılardan olan Aşkın İnadına’yı içerde iken yazmıştır.

Velet Müzik kariyeri;

20 yaşına geldiğinde vatani görevini yapmak için Türkiye’ye dönen Velet, askerlik görevinin ardından tekrar İngiltere, Londra’ya gitmiş, ancak rap aşkı askerden sonra daha da ilerlemiş ve profesyonel olarak kayıt yapmaya başlamıştır. Özellikle Youtube üzerinden paylaştığı bir çok şarkısını rap severler ile buluşturarak ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

Özellikle seslendirdiği Beyin Lazım, Sabahı Bulmaz, Katliam 2 Verse, Uyan, Hara Lo, Leyli Lom ve Çatla isimli şarkıları ile büyük başarılara imza atmıştır. Çatla isimli şarkısı Youtube üzerinden 10 Milyon’un üzerinde dinlenme rekoru elde etmiştir. Ardından sebebinin neden kaynaklandığı bilinmez, şarkı Youtube üzerinden silinmiş, 21 Haziran 2018 tarihinde tekrar yüklenmiştir. Günümüze kadar ise 1 Milyon’a yakın izlenme elde etmiştir.

Velet Müziği, rap’i bıraktı mı? neden bıraktı?

2018 yılında Youtube üzerinden bir açıklama yapmıştır. Rap’i bıraktığını açıklayan Velet, hele müziği bu kadar çok severken, bana değer veren, destek veren kişilere teşekkür ederek, yaşadığı bazı sorunlar nedeni ile rap severlere veda etmiştir. Günümüzde yaşantısını İngiltere’de sürdürmektedir. Ayrıca Rodi ve Birkan ile ayrılmış, kendi Youtube video kanalındaki bütün videolar silinmiştir. Bağlarını koparmalarının sebebini ise yaptığı bir canlı yayında, onların kendisini bitirmeye çalıştıklarını, çalıştığı kişiler ile görüşerek önüne taş koydukları şeklinde dile getirmiştir.

Talip Gören daha önce bir evlilik gerçekleştirmiştir. Daha sonra eşi ile ayrılmıştır, bu evliliğinden bir kızı vardır. Orada büyüdüğü için çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. Türkçe’yi ise aile içerisinde ve çevresinde bulunan Türk eş dostları sayesinde iyi derecede öğrenmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz