KimNereli.net

Vedat Burak Budak

Vedat Burak Budak Kimdir?

Vedat Burak Budak
Gerçek adı: Vedat Burak Budak
Doğum Tarihi: 1976 (43 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Diyetisyen Kimyager
Mezuniyet: Boğaziçi Üniversitesi
Doğum yeri: Ankara

Vedat Burak Budak Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Vedat Burak Budak Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nde okumuş ardından Boğaziçi Üniversitesi Turiz İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Daha sonra Viyana’ya gitmiş ve diyet beslenme, pasta ve tatlı sanatları konusunda uzmanlamış, Türkiye’ye dönerek diyabet hastalarının içine sinerek yiyebilecekleri pasta ve tatlı türlerini geliştirmek için çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Lightie firması’nı kurarak light pasta ve tatlılar üretmeye başlamıştır. Amerika’da ise diyabetik ürün üretimi ile ilgili bir çok araştırma yapmıştır. Aynı zamanda American Association Of Nutritional Consultant Beslenme Uzmanlığı ve International Sport Sciensce Association Sporcu Beslenmesi üzerine eğitim almıştır.


Türkiye’de Ontoloji Beslenme ismi ile kilo almanın bir hastalık olduğunu ve kilo alımının beslenme alışkanlığı olduğunu aktarmıştır. Kilo alan kişiler üzerine çalışmalar yapmış ve kilo alımının mutlaka sebeplerinin araştırılması gerektiğini belirtmiştir.

Günümüzde kişisel diyet programlarını Ontolojik Beslenme yöntemi ile yapmaktadır. 2015 yılında Kök Hücre ve Biyoteknoloji eğitimi üzerine çalışmalara başlamıştır. Teknoloji merkezi’nde ayrıca cilt gençleştirme, saç çıkarma ve kök hücre konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Kök Hücre, 10 Yaş Gençleşme, Saç Çıkartma, Estetik Cerrahi, Kalıcı Dolgu, Burun, Meme, Vaser Liposuction ve Mikro Cerrahi alanları üzerine hizmet veren merkezi’nin adresi: Bağdat Caddesi Uğurlu Apt. No : 349 D: 14 Şaşkınbakkal -İstanbul

1975 yılında dünyaya gelen Vedat Burak Budak Ankara doğumludur. Ontolojik beslenme, diyet modelleri ve hakkında merak edilen tüm diğer bilgilere detaylı olarak resmi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Günümüzde bir çok televizyon kanalında, Kök Hücre ile gençleşme, Kök Hücre ile kalıcı dolgu, Akne-Skar, Sezaryen & Yara izi tedavileri hakkında sorulan soruları Moleküller Biyoteknoloji Uzmanı Kimyager Vedat Burak Budak cevaplamaktadır.

Etiketler:

YORUMLAR

Yazıya 3 yorum yapılmış.

  1. sebahat doğrul 16 Şubat 2018

    kök hücre ile ilgili bilgi almak istiyorum göz altına yapılıyormu

  2. Ayhan gençyiğit 15 Ekim 2018

    Vedat bey ben sistemik skleroz hastasıyım Marmara üniversitesi hastanesinde tedavi görüyorum akcigerimde buzlanma oluşmuş hastlığmla ilgili banada kök hücre yapılıyormu bu konuda sizden bilgi istiyorum başarılarının devamını dilerim

  3. Güner Tüz 18 Ekim 2018

    İyi günler Vedat Bey.26 yaşındaki kızıma üç yıl önce Tip 1 diyabet (lada) teşhisi kondu.Seker diyetle düşürülemeyince insilüne baslandı.Halen günde 4 defa her yapımda 10- 15 ünite insilün kullanıyor.Sizi televizyonda izledik.Kök hücre tedaviyle pankreasın insilün üretmesi mümkün olabilecekmi.Bu konuda bilgilendirirseniz cok sevinecegiz.Simdiden tesekkürler.

Vedat Burak Budak
Gerçek adı: Vedat Burak Budak
Doğum Tarihi: 1976 (43 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Diyetisyen Kimyager
Mezuniyet: Boğaziçi Üniversitesi
Doğum yeri: Ankara
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

379.282 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

314.998 kez okundu

3.

Tarık Akan

291.919 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.634 kez okundu

5.

Tarkan

221.992 kez okundu

6.

Volkan Demirel

219.328 kez okundu

7.

Emre Mor

193.285 kez okundu

8.

Ersay Üner

188.314 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

179.129 kez okundu

10.

İrem Derici

174.964 kez okundu