Van Damme

0

Dünya sinemasının efsane isimlerinden Van Damme özellikle Karate, Kick boks, Taekwondo, Muay Thai gibi spor dalları üzerine yapılmış olan filmler ile sinema severlerin karşısına çıkmıştır.

1970 yılında Belçika Sint-Agatha-Berchem’de dünyaya gelen Van Damme bugüne kadar 5 evlilik gerçekleştirmiştir. İlk evliliğini 1984 yılında Venezuellalı Maria Rodriguez ile yapmış 1984 yılında boşanmı, 1985 yılında Cyntihia Derderian ile yapmış bir sene sonra boşanmış, 1987 yılında vücut geliştirici Glady Portugues ile gerçekleştirmiş 1992 yılında boşanmış, 1997’de Model Darcy LaPier ile evlenip 1997 senesinde bu evliliğide sonlanmıştır. 25 Haziran 1999 yılında ise daha önce evlilik gerçekleştirdiği vücutçu Gladys Portugues ile tekrar evlenmiş ve evliliğini devam ettirmektedir.

Çocuklarından Bianca Bree ve Kristopher Van Varenberg Portugues’ten, Nicholas Van Varenberg ise Model Darcy LaPier ile evliliğindendir.

Babası geçmiş dönemde çiçekçilik yapan Eugene Van Varenberg, annesi ise Eliana Van Varenberg’dir. Henüz 5 yaşında iken bale eğitimi almaya başlamış 16 yaşına kadar devam eden eğitimini sonlandırmış ve uzun sene karate üzerine eğitim almış ve Brüksel’de spor salonu açmıştır. Ardından salonu satmış ve Amerika Los Angeles’a yerleşmiştir. Amerika macerasının ardından o dönemde HollyWood yapımcılarından birisi ile tanışmış ve ona karate şovu yaparak Kan Sporu sinema filmi için başrol oyunculuğunu yapma fırsatı yakalamıştır. Sinema dünyasına Kan Sporu filmi ile adım atmış ve şöhreti bu filmi ile yakalamıştır. Ünlü oyuncu, İngilizceyi Taş Devri isimli çizgi filmi izlerken öğrendiğini belirtmiş ayrıca günümüzde İspanyolca, Almanca ve Fransızca bilmektedir.

Van Damme Türkiye’de sıkça yayınlanan ama her defasında büyük keyifle izlenen bazı filmleri şunlardır;

Asla Teslim Olmak Yok, Kan Sporu, Kara Kartal, Cyborg, Kickboxer, Aslan Yürek, İkiz Kan, Zor Hedef, Zaman Polisi, Ani Ölüm, Maksimum Risk, İkili Takım, Lejyoner, Son Vuruş, İnferno, Görev, Katil, Ölüm Uyanışı, Sınav, İsyan, Özel Birlik, Mezara Kadar, The Eagle Path, Dragon Eyes, Suikast Oyunları, Cehennem Melekleri 2, Evrenin Askerleri. Ayrıca Lejyoner, Suikast Oyunları ve Six Bullets fimlerinin yapımcılığını, bir kaç sinema filmininde senaryo ve yönetmenlik görevini üstlenmiştir.

2017 yılında ise Türkiye’de JC Van Damme Fitness & Health isimli spor salonu ve yaşam merkezi açmak için yatırım yaptığı ve bazı iş adamları ile bir araya geldiği medyada gündeme gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz