Vahap Seçer

Vahap Seçer 23. ve 24. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili’dir. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan isim olmuştur.

1963 yılının Ekim ayında aslen Mersin İli, Tarsus İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. İlkokul eğitimini doğup büyüdüğü Tarsus’ta Hürriyet İlköğretim Okulu’nda tamamlamıştır. Ardından Cengiz Topel Lisesi ve Adana’da Motor Teknik Lisesi, yüksek öğrenimini ise Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Çocukluk yıllarında kunduracı çırağı olarak iş hayatına atılmış, üniversite eğitimi boyuncada mesleği ile ilgili alanlarda çalışmış bir yandan da eğitimini tamamlamıştır. Henüz 24 yaşında iken Tarım ve Yağ Sanayi A.Ş’yi kurmuştur.

Siyaset hayatında Demokratik Sol Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Örgütlerinde ilçe başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliği gibi bir çok kademede görev yapmıştır. CHP‘de Kurultay Delegeliği, Parti Meclisi Üyeliği de yapmış; 2007’de gerçekleştirilen Genel Seçimi için partisinin Mersin’de yaptığı Ön Seçim Yoklaması’nda 1. Sıradan çıkarak milletvekili adayı olmuş ve 23. Dönem Mersin Milletvekili seçilmiştir. 2011 Genel Seçimlerinde ise CHP Mersin Milletvekili olarak TBMM’de görev almıştır.

Meclis’te Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu ile Plan Bütçe Komisyonu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Tarsus Güçbirliği Vakfı kurucusu olan Vahap Seçer, günümüzde vakıfta Mütevelli Heyeti Başkanlığı’nı devam ettirmektedir.

Eşi aslen Kahramanmaraş Pazarcık’lı bir ailenin çocuğu olan Meral Seçer’dir. Bu evliliğinden 1991 ve 1996 doğumlu iki erkek evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz