Uras Benlioğlu

Uras Benlioğlu aslen nereli? evli mi? kaç yaşında? gibi bir çok soru ile merak edilen isimler arasında yer almaktadır. Kısaca hayatı hakkında bilgiler ve biyografisi.

Ünlü Youtuber Uras Benlioğlu Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. İkinci sınıfta Atv haber’de staj yapmış ve televizyon dünyasına adım atmıştır. Ardından muhabir olarak çalışmaya başlamış ve bu dönemde haber seslendirme, öğle haberleri spikerliği ve muhabirlik görevlerini üstlenmiştir. Ayrıca Sky Türk kanalının haber merkezinde de kendisini geliştirmiştir.

2014 yılında habercilik mesleğine ara vermiş ve Tims Productions Tamam mıyız? ve Muhteşem Yüzyıl gibi projelerinin kamera arkası belgesellerini hazırlamıştır. ayrıca bu dönemde Acıbadem, Turkcell gibi büyük şirketlerin basın toplantılarının video çekimlerini gerçekleştirmiştir.

Ardından Pratik Bilgiler ismini verdiği Youtube kanalı ile kısa sürede milyonlarca takipçiye ulaşmış ve büyük bir ilgi ile takip edilmeye başlamıştır.

1982 doğumlu Uras Benlioğlu İzmir’de dünyaya gelmiş yaşantısını 18 yaşına kadar İzmir’de sürdürmüştür. Aslen İzmir Göztepe’lidir. Boyu 1.74 cm, burcu ise Kova’dır.

9 Eylül 2012 yılında Rana Benlioğlu ile evlenmiş ve bu evliliğinden bir evladı vardır.

2018 yılında vizyona giren Enes Batur Hayal mi Gerçek mi ? isimli sinema filminde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz