Umut Kurt

1981 doğumlu oyuncu Umut Kurt 1997 senesinde amatör olarak tiyatro’ya adım atmış Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservartuvarı’ndan mezun olmuştur.

Özellikle Beynelmilel ve Hatırla Sevgili dizilerinde canlandırdığı karakterler ile tanınmayı başarmıştır. Oyunculuk yaşantısının öncesinde bağlama ve türkü çalması ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Bir çok dizi ve sinema filminde rol alan Umut Kurt Show Tv ekranlarında yayınlanan Buyur Burdan Bak adlı tv programında yer almıştır.

Yakışıklı oyuncu Umut Kurt aslen Erzincan’lıdır ve Erzincan’da dünyaya gelmiştir. Annesi Sevim Hanım, babası Cemal Bey’dir. Aylin ve Can isimlerinde iki kardeşi vardır.

Bugüne kadar Metropol, Kalp Gözü, Acı Hayat, Organize İşler, Hatırla Sevgili, Bir Demet Tiyatro, Beynelmilel, Düğün Şarkıcısı, Güz Sancısı, Acemi Müezzin, Gönül Çelen, Güneydoğudan Öyküler, Labirent, Kavşak, Babam Sağ Olsun, Mor Menekşeler, Pazarları Hiç Sevmem, Çanakkale Yolun Sonu, Yüksek Giriş, Biz Babasız Büyüdük, Ulan İstanbul, Tatar Ramazan, Beni Böyle Sev ve İtirazım Var gibi bir çok proje içerisinde yer almıştır.

En son Payitaht Abdülhamid dizisinde Yüzbaşı Celal karakterini canlandırmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz