Ümit Kantarcılar

Ümit Kantarcılar son yılların dikkat çeken isimlerindendir. Kaç yaşında? aslen nereli? kimdir? sevgilisi var mı? boyu, kilosu ve oynadığı diziler, filmler gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılının Ekim ayında aslen Antalya’da dünyaya gelen Ümit Kantarcılar Terazi burcudur. Boyu 1.92 cm, kilosu ise 79’dur. Anne tarafından aslen İzmir, baba tarafından ise aslen Antalya’lıdır. Kendisinden 19 ay büyük bir ablası vardır ve avukatlık yapmaktadır.

Okul tiyatrosu’nda tiyatro ile tanışmış sonrasında ise Antalya Belediye Tiyatrosu’na dahil olarak tiyatro çalışmalarını sürdürmüştür. Antalya Belediye Tiyatrosu’nda midirfillik oyunu ödülünü almış 2005 senesinde Müjdat Gezen Konservatuvarı’na girmiştir. MGSM’deki eğitiminin ardından Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmaya başlamıştır.


Ekran severler tarafından özellikle Pis Yedili dizisinde canlandırdığı Ceyhun karakteri ile tanınmış aynı süreçte ise Kızlar ve Anneleri isimli yarışma programını sunmuştur.

Ümit Kantarcılar rol aldığı diziler, filmler ve sunduğu programlar;

Hayat Türküsü (Cengiz), İki Aİle (Can), Küçük Sırlar (Erkan), Yerden Yüksek (Anıl), Çakıl Taşları (Ekrem), Pis Yedili (Ceyhun), Babalar ve Evlatlar, Şehrin Melekleri (Gürkan Akad), Kaçın Kurası (Aras) ve Kanatsız Kuşlar (Onur)

Ayrıca Ben Bilmem Eşim Bilir yarışma programına katılmış, Analar ve Anneler isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir. 2006 yılından bu yana oyunculuk hayatına devam etmektedir. Geçmiş yıllarda tüm Türkiye’yi dolaşarak stand-up yapmıştır. Gelecek dönemlerde yine bir stand-up şovu hazırlayıp sahneye koymak istemektedir.

2014 yılında güzel oyuncu Gamze Topuz ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Elis Naz Kantarcılar isminde bir kızı vardır. Ancak bu evliliği 2016 yılında son bulmuştur.

Günümüzde ise A2TV ekranlarında yayınlanan Kızlar ve Anneleri isimli programın sunucusu olarak sunuculuk kariyerini sürdürmektedir. Son olarak sıkı bir motosiklet sever ve kullanıcısı olduğunu da belirtebiliriz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz