Ulvi Kahyaoğlu

0

Ulvi Kahyaoğlu hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Eğitimi, rol aldığı diziler, oyunculuk hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

1996 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. İzmir Bornova Işıkkent Lisesi ardından Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan mezun olmuştur. Boyu 1.73 cm, kilosu 69, göz rengi ise kahverengi’dir.

İlkokul döneminde iken İngilizce Drama Kulübü seçmelerine girerken kendisine, hadi sen de gel denilmiş ardından kendisini Hansel ve Gretel oyununda “Kurabiye Çocuk” olarak şarkı söylerken bulmuştur. Bilinçli veya planlanmış bir şey olmadığını ama daha sonra devam etmeye karar verdiğini ve bu şekilde tiyatroya ilk adımını attığını dile getirmiştir.

Ulvi Kahyaoğlu oyunculuk kariyeri;

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2019 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Benim Adım Melek adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizi de (Nehir Erdoğan) Melek’in 2 oğlundan biri olan Kerem karakterine hayat vermiştir. Dah sonra Kimi Sevsem Çıkmaz adlı kısa film de yer almış, bu kısa film ile Cannes Film Festivali’nde ülkemizi temsil etmiştir.

İzmir Özel Türk Koleji (İTK) öğrencileri arasında Londra’da 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Gençlik ve Sanat Festivali’nde (Kingston International Youth Festival) İngilizce müzikal sergileyen isimler arasında yer almıştır. Ayrıca 2019 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından desteklenen Ah Bir Ataş Ver isimli kısa filmde bulunmuştur. Film biri yurt dışı olmak üzere toplam 7 ödül kazanmıştır.

Ulvi Kahyaoğlu Tiyatro oyunları;

2018 – Diyelim Ki Birlikteyiz
2018 – Ölmez Ağaç Efsanesi

Oynadığı sinema ve diziler;

2019 – Benim Adım Melek (Kerem)
2019 – Ah Bir Ataş Ver (Kısa Film – Ödüllü)
2014 – Kimi Sevsem Çıkmaz (Kısa Film)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz