Ülgür Gökhan

Ülgür Gökhan 2018 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Belediye Başkan’dır, yeni yerel dönemi içinde yine aday olarak açıklanmıştır.

1950 yılının Nisan ayında dünyaya gelen Ülgür Gökhan Galatasaray Lisesi ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Sosyal demokrat bir ailede yetişmiş aldığı eğitim ile çocukluk yıllarından bu yana Atatürk İlkeleri ve Cumhuriyet’e, demokrasiye sımsıkı olarak yetişmiştir.


1989 yerel seçimlerinde SHP’den kontenjan Belediye Meclis Üyesi seçilmiş, yerel yönetim sürecine dahil olmuş ve büyük deneyimler kazanmıştır. 1992 senesinde ise Cumhuriyet Halk Partisi CHP’nin Kurucu İl Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 1999’da yerel seçimlerde tekrar Belediye Meclis üyesi seçilmiş, 2002’de dönemin Belediye Başkanının milletvekilliği için istifa etmesi ile boşalan belediye başkanlığı görevine meclis üyelerinin oyları ile seçilmiştir.

2009’da Daha Yaşanabilir Bir Çanakkale İçin Ben Varım diyerek tekrar görev istemiş ve Çanakkale halkının büyük desteği ile tekrar ilin temsilcisi olmuştur. 2014’te de yeniden partisinin adayı olmuş kendisine ve kentine güvendiğini belirtmiş yine rekor seviyede oy alarak Çanakkale’nin Belediye Başkanı seçilmiştir.

Siyaset hayatının yanı sıra İş Adamı olarak da katma değer ve istihdam yaratarak hizmet sunmaktadır. ÇTSO ve Çanakkale Spor’un yönetici kadrolarında görev almış, Rotary Kulüp Başkanlığı yapmıştır. Ayrıca Galatasaraylılar Birliği ve Galatasaray Spor Kulübü divan kurulu üyesi, Tarihi Kentler Birliği Encümen Üyeliği görevini de devam ettirmektedir.

Eşi Hale Hanım ile üniversite döneminde tanışmış ve evlenmiştir. Bu evliliğinden bir oğlu, bir de kızı vardır. Ana dil seviyesinde Fransızca bilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz