Ulaş Tuna Astepe

Ulaş Tuna Astepe TRT 1 ekranlarında yayınlanan Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Yakışıklı oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ulaş Tuna Astepe Kimdir? Aslen Nereli?

1988 yılının Eylül ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu aslen Kocaeli, İzmit doğumludur. işçi bir baba ve memur bir annenin, yani emekçi bir ailenin evladı olarak yetişmiştir. Kocaeli İzmit’te Romanlar’ın yoğun olduğu bir göçmen mahallesinde büyümüştür. Kendisinden 7 yaş büyük bir abisi vardır. 16 yaşına geldiğinde babasını yitirmiştir. Daha sonra annesi de vefat etmiştir.

Babasının ölümünün ardından maddi ve manevi katkıyı abisinin yaptığını belirten ünlü oyuncu 17 Ağustos depremi olduğunda 11 yaşında olduğunu ve depremin hep aklının bir köşesinde yer ettiğini anlatmıştır.

İstanbul Erkek Lisesi’nde yatılı olarak okumuştur. Ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

Ulaş Tuna Astepe Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.89 cm, kilosu 80, burcu ise boğa’dır. 2021 yılı itibariyle 33 yaşında olan yakışıklı oyuncu, özellikle 2012 yılında Karadayı dizisinde canlandırmış olduğu Orhan karakteri ile büyük çıkış yakalamıştır. Daha sonra Atv ekranlarında yayınlanan Analar ve Anneler dizisinde Mustafa karakterini canlandırmıştır. Asıl çıkışını ise Sen Anlat Karadeniz dizisinde Tahir karakteri ile gerçekleştirmiştir.

Bugüne kadar Karadayı, Rüya, Analar ve Anneler ve Masum dizilerinin yanı sıra Osmanlı Cumhuriyeti sinema filminde kostüm asistanı olarak çalışmıştır. Grueling and His Wife adlı kısa filmde yer almış, Fish Pond ve Körfez isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

En son TRT 1 ekranlarında yayınlanan Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı isimli dizide Hızır Reis karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizide Engin Altan Düzyatan, Yiğit Özşener, Yetkin Dikinciler ve Pelin Akil gibi ünlü isimler de rol almıştır.

Ulaş Tuna Astepe Evlimi? Sevgilisi Kim?

Özel yaşamını gözlerden uzak yaşamayı tercih etmektedir. Ancak magazin dünyası ve medyanın sıkı takibinde olması sebebi ile ne kadar istesede hayatı ile ilgili bir çok ayrıntıyıda gizleyememektedir. 2018 yılında bir mekanda Cansu Baydar isimli kız arkadaşı ile kameralar yansımıştır. Hayranları tarafından sevgili olmadıkları yönünde bir çok yorum yapılmaktadır. Ulaş Tuna Astepe’de bu konuda herhangi bir açıklama yapmamıştır.

Kız arkadaşı Cansu Baydar Filmloverss şirketine bağlı olarak çalışmakta, aynı zamanda Sinema yazarlığı yapmaktadır. Kesin bir bilgi olmadığı için sevgilisi diyemiyoruz, sadece kız arkadaşıdır.

Resmi instagram hesabını @ulasastepe kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 1.1milyon civarındadır.

5 Yorumlar

  1. Karadayı dizisinde Orhan olarak izlemiş ve çok beğenmiştim. Sen anlat Karadeniz’ in Tahir’i . Gerçeğinden ayırtedilmiyor rolleri. Çok beğeniyorum. Allah yolunu açık etsin.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz