Uğur Önür

11

1987 doğumlu Uğur Önür’ün amcası Kabak Kemane çaldığı için ondan etkilenmiş ve küçük yaşlarda müziğe ilgi duymuştur.

Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde keman ve müzik eğitimi almıştır. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü’nden mezun olmuştur.

Bugüne kadar bir çok yurt içi ve yur dışı konserlerinde yer almıştır. Arıca bir çok albüm, televizyon programı ve film müziğinde kemane icra etmiştir. Köy Havası ve Yadigar isminde iki albümü bulunan Uğur Önür günümüzde TRT İstanbul Radyosu’nda Kabak Kemane sanatçısı olarak müzik kariyerini sürdürmektedir. Aslen Burdur Kuzköy Köyü nüfusuna kayıtlıdır.

11 Yorumlar

  1. Kabak kemani çok güzel. Sizde çok güzel icra ediyorsunuz. Yaptığınız videolar harika. Zevkle defalarca dinliyorum. Başarılar diliyorum Uğur kardeşime. Saygılar

  2. Müthiş bir virtüöz. Kabak kemaniyi bana sevdiren ve devamlı onun çalmasına bağımlı oldum. İyi ki sen bu kabak kemaniyi çaldın. İyi varsın Uğur.

  3. 250 yıl önce ataları Antalya-Aydın taraflarından gelmiş, Hollanda’da ikamet eden, Adana’lı bir yörük ablanım. Oldum olası türküseverim ama YouTube’da kabak kemane ile senden dinlemesi bir başka keyifli…şahsıma özel konser tadında…

    Sen, kabak kemanen, türkülerin ve dostların…varolun…iyi ki varsın muhteşem türküleri okuyarak canlı tutan kardeşim… Allah seviyor seni ki…sevdiriyor…

  4. Uğur bey,öncelikle sizleri kutluyorum.Çok güzel işler yapıyorsunuz. Umut Sülünoğlu ve Ozan Uygan ile çok güzel bir ahenk yaratmışsınız.. İzliyorum sizleri devamlı.. Bende türkü sever , müzik sevdalısı birisiyim..İzmir Karşıyaka Belediye Türk Halk Müziği Korosundayım. Yolunuz açık olsun değerli insan. Gurur duyuyoruz sizlerle.. Nice başarılar..

  5. Hak saklasın. Bu fakirin gönlünü Los Angeles’ta titrettin. Hak seni berhüdâr eylesin. Cümle eczay-ı vücudum çûş u hürûş eyledi.Aşkın müzdâd gönlün hoş talihin açık Erenler muinin ola.

  6. Ben bir bağlama çalan kişi olarak sizden daha iyi kabak kemane çalan başka birisini görmedim Uğur bey. Elinize yüreğinize sağlık çok teşekkür ederim

  7. BİR ENSTURUMAN VE SANATÇI BİRBİRİNE ANCAK BU KADAR YAKIŞIR YÜREĞİNE SAĞLIK MÜPTELA OLDUM YENİ BESTELERİN VE BAŞARILARIN DAİM HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN…..

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz