Uğur Kıvılcım

0

Uğur Kıvılcım 2018 yılında hayata gözlerini yummuştur. Peki kimdir? kaç yaşında ve neden öldü? hangi dizi ve sinema filmlerinde rol aldı? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1942 yılının Aralık ayında İstanbul’da dünyaya gelen Uğur Kıvılcım Yay burcudur. Çok küçük yaşlarda çocuk oyuncu olarak sinema dünyasına adım atmış, 8 yaşında iken sahneye çıkmıştır. İstanbul Şehir Tiyatroları’nda çalışmış, 1954 senesinden itibaren sayısız sinema filmi ve dizide rol almıştır.

Usta oyuncu Semih Sezerli ile evlenmiş bu evliliğinden 1967 doğumlu Kıvılcım Sezerli isminde bir oğlu vardır. Eşi Semih Sezerli 14 Aralık 1980 tarihinde Tekirdağ’da vefat etmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarından emekli olan Uğur Kıvılcım, 2018 yılının Kasım ayında 76 yaşında hayata gözlerini yummuştur. Tiyatro dünyasının sevilen usta oyuncularından olan Kıvılcım’ın ölüm nedeni ve sebebi ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmamıştır.

28 Kasım 2018 tarihinde saat 11’da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde tören düzenleneceği ve Üsküdar Şakirin Camii’nde kılınacak ikindi namazının ardından Çekmeköy Valide Sultan Mezarlığı’na defnedileceği açıklanmıştır.

Uğur Kıvılcım rol aldığı diziler;

Bir Kadın Bir Yaşam, Melek Apartmanı, Çiçek Taksi, Can Ayşecik, Baba Bana Reyting Al, Eyvah Babam, Ayşecik, Kurt Kapanı, Eyvah Kızım Büyüdü, Çarli İş Başında, Bizim Otel, Üvey Baba, Kuzenlerim, Bir Yıldız Tutuldu, Serseri Aşıklar, Büyük Buluşma, Görünmez Adam, Mavi Rüya, Yusuf Yüzlü, Beşinci Boyut, Tutkunum Sana, Yaprak Dökümü, Cesaretin Var mı Aşka?, İnsan Aldandı, Muck ve İki DÜnya Arasında.

Uğur Kıvılcım rol aldığı sinema filmleri;

Yaban Kız, Ebediyete Kadar, Yetim Yavrular, Ana Gibi Yar Olmaz, Fakirler, Beklenen Bomba, Tütün Zamanı, Serseri, Acı Zeytin, Tatlı Günah, Aşk Merdiveni, Aşk Yarası, Biz de Arkadaşmıyız?, Kırmıza Karanfiller, Kısmetin En Güzeli, Kıyma Bana Güzelim, Lekeli Kadın, MEmnun Meyva, GEnç Kızlar, Küçük Beyin Kısmeti, Çiçeksiz Bahçe, Üç Çapkın Gelin, Anasının Kuzusu, Anne, Bir İçim Su. Hostes Hanım, Mualla, Tehlikeli Adımlar, Turist Ömer Dümenciler Kralı, Uzakta Kal Sevgilim, Veda Busesi, Şepkemin Altındayım, Günahkar Kadın, Şoför Deyip GEçmeyin, Samanyolu, Kadın Değil Baş Belası, Boş Çerçeve, Yanık Kaval, Ölmüş Bir Kadının Mektupları, Gönül Meyhanesi, Bülbül Yuvası, Gelin Çiçeği, Güllü, Yalancı, Düşmanlarım Çatlasın, Kefenin Cebi Yok, Kanlı Sevda, Sabıkalı, Diyet, Bu Nasıl Dünya, Dünden Sonra Yarından Önce, Sığıntı, Sonsuza Yürümek, Kapıları Açmak, Beyaz Gece, Çöplükler Kraliçesi, Gerilla, Yeşil Işık, Çıngıraklı Top, Mahpeyker Kösem Sultan, Bendeyar, Sürgün İnek.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz