Uğur Arslan

1972 senesinde İstanbul’un Karagümrük semtinde dünyaya gelen Uğur Arslan İlköğrenimi Muallim Naci İlköğretim Okulu’nda, Lise eğitimini Doğu Koleji’nde ve son olarak İstanbul Üniversitesi Sakarya Kampüsü Makine Meslek Yüksek Okulu’nda eğitimini tamamlamıştır.

Lise dönemlerinde spikerlik ve sunuculuğa merakı olması nedeni ile üniversiteden sonra kısa bir iş hayatının ardından Ak Radyo’da sunuculuk kariyerine başlangıç yapmıştır.

1 sene sunuculuk yaptıktan sonra Amerika’ya gitmiş ve New York Film Akademisi’nde yönetmenlik eğitimi almıştır.

Özellikle ses tonu ile seslendirip yazdığı şiirler ile müzik severlerin ilgisini çeken Uğur Arslan bir süre Kanal 7 tv ekranlarında Deniz Feneri isimli televizyon programını sunmuştur.

Son dönemde ise Seda Sayan ile birlikte Show Tv ekranlarında Evleneceksen Gel adlı programın sunuculuğu yapmaya devam etmektedir.

Uğur Arslan’ın seslendirmiş olduğu şiirler

Adı Mehmet (Ene Mehmet), Aziz Yarim, Bazen, Beni Sana Yönlendir, Beni Tanırsın Sen, Bir Çiçek Aldım, Deniz Feneri, Er Mektubu, Gölgeli Adam,
Gözlerin, Günahsız Aşk, Her şey Vatan İçin, Kavuşursak Biteriz Biz,
Karagümrük yanıyor, Korkuyla Umut Arası, Lise Fotoğrafı, Metris, Namın Yürüsün, Satılık Aşk, Sen Ve Ben, Seni Yağmurdan Sonra Seveceğim, Sultaniyegah Sirto, Urfalı, Uyuyan Güzel, Yedi Zılgıt ve Yollar.

Kitapları

Deniz Feneri Gerçek Hayattan Kesitler ve Vefa.

Albümleri

Deniz Feneri, 1999
Deniz Feneri 2 Beni Tanırsın Sen, 2000
Deniz Feneri Şiirleri 3 Kavuşursak Biteriz, 2003
Biz Barışmayız Artık Deniz Feneri Şiirleri 4, 2005

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz