Ufuk Ulutaş

Ufuk Ulutaş Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünden mezun olmuştur. Ardından Ohio State Üniversitesi Tarih Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır.

Kudüs İbrani Üniversitesi’nde İbranice ve Ortadoğu politikası dersleri almış, Ohio State Üniversitesi’nde Dünya Tarihi dersleri vermiştir. Araştırma dilleri arasında Fransızca, İngilizce, İbranice ve Arapça bulunmaktadır.

SETA Vakfı Ortadoğu Araştırmacısı Ufuk Ulutaş’ın bugüne kadar yerli ve yabancı basınnda Ortadoğu ve Türkiye üzerine bir çok makalesi yayınlamıştır.

Televizyon dünyasında sıkça yer alan Ufuk Ulutaş CNN International, Al Jazeera Arapça ve İngilizce, Russia Today, BBC gibi yabancı ve NTV, TGRT, TRT, CNNTürk ve Kanal 24 gibi yerli televizyon kanallarında Ortadoğu üzerine yorumları ile gündeme gelmiştir.

Günümüzde Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde öğretim üyesi olarak görevini sürdüren Ulutaş 1980 yılında Hatay İskenderun’da dünyaya gelmiştir. Çocukluk yılları İskenderun’da geçmiştir. Yaşantısını Ankara’da sürdürmektedir.

Ayrıca TRT Haber ekranlarında Küresel Siyaset programında yer almakta ve Akşam Gazetesinde yazmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz