KimNereli.net

Ufuk Beydemir

Ufuk Beydemir Kimdir?

Ufuk Beydemir
Gerçek adı: Ufuk Beydemir
Doğum Tarihi: 14/04/1992 (28 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Burç: Koç
Meslek: Besteci Müzisyen Şarkıcı
Mezuniyet: İstanbul Gelişim Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Ufuk Beydemir Kimdir? Nereli? Hayatı ve Biyografisi

Ufuk Beydemir kısa sürede yorumu, sesi ve besteleri ile müzik dünyasında sağlam bir yer edinmeyi başarmıştır. Son yılların en fazla merak edilen müzisyen isimlerinden olan Beydemir hakkında kimdir? nereli? kaç yaşında? gibi bir çok soru merak konusudur.

Yaşantısını İstanbul’da sürdüren müzisyen, sanatçı Ufuk Beydemir 1992 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Koç burcudur. Baba tarafından aslen Elazığ‘lıdır. Ailesinden aldığı kültür ile Türk halk müziğine ve Türk ozanlarına da ilgi duymuştur.

Müzik severler tarafından özellikle seslendirmiş olduğu Ay Tenli Kadın isimli şarkı ile tanınmaktadır. Rock müziğe yeni bir soluk ve tarz getiren Ufuk Beydemir Youtube üzerinden Tamirci Çırağı, İnsanlık, Way Down we Go, River of Deceit, Şehir Esnafı gibi parçaları seslendirmiştir.
Sofar’da konser vermiş ardından Dorock XL sahnesine çıkmıştır. Ufuk Beydemir’i canlı olarak dinlemek isteyenler Biletix’ten biletlerini satın alabilirler.

2008 yılına kadar sadece müzik dinleyicisi olduğunu belirten Ufuk Beydemir, bir kutlamada sahneye çıkmış ve tek bir şarkı söylemiştir. Ardından aldığı reaksiyon ve tepkiler neticesinde müzik yapmaya karar vermiştir. 17 yaşında iken yaptığı Ay Tenli Kadın şarkısı ile sosyal medyadan da büyük bir ilgi almıştır.

Tam bir Cem Karaca hayranıdır. Ondan ilham almış ilk kutlamada sahneye çıktığında ise 15 yaşında idi. Sahne deneyiminin ardından bir çok grupta vokal olarak yer almış, ardından kendisine bir gitar alarak kendi şarkılarını yazıp, bestelemeye başlamıştır. 2016 yılında Ay Tenli Kadın şarkımın akustik versiyonu, katıldığı Sofar Sounds İstanbul/un YouTube kanalında yayınlanmıştır. İlk 6 ay içinde 1 Milyon’a ulaşmış ve en çok ilgi gören şarkılarından birisi olmuştur.

Ardından albüm çalışmalarına başlamış albümde bulunan 11 şarkının da sözü ve bestesi kendisine aittir. Sevda Gibi albümü öncesinde zaten 60’a yakın bestesi olduğunu bu nedenle albüm hazırlığının kendisini korkutmadığını belirtmiştir.

İlk konserini albüm tanıtımı için Moda Kayıkhane sahnesinde gerçekleştirmiştir. Ardından Ankara’da IF Performance’da bir konser vermiştir. Daha sonra ise Beşiktaş IF Performance, Salon IKSV, Uniq Açıkhava Sahnesi gibi mekanlar ile konserlerine devam etmiştir.

Ufuk Beydemir etkilendikleri;

1960 sonları ve 1970’lerin başlarında psychodelic rock, progressive rock grup ve sanatçılarının müzikalitesinden oldukça etkilenmiştir. 1990’ların Seattle çıkışlı grunge gruplarının vokal tarzlarından ve Cem Karaca’dan.

Eğitim Hayatı

İlköğretim eğitimine 1.5 sene erken başlamıştır. Liseyi dışarıdan bitirmiş, ardından Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü’ne başlamıştır. Ancak istediği verimi alamayınca eğitimine İstanbul Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Fakültesi’nde Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nde devam etmiştir.

Boş zamanlarını şiir, şarkı ve hikaye yazma denemeleri ile değerlendirmektedir. Felsefe, psikoloji, tiyatro oyunları alanlarında kitaplar okumayı sevmektedir. 16 yaşına kadar amatör olarak futbol oynamıştır. Bir süre spordan uzak kalmıştır. Daha sonra boks, wing chun vb. gibi dövüş sporlarıyla amatör olarak ilgilenmiş girya ve olimpik kaldırışlar yapmıştır. Üniversite yaşantısı süresince kuvvet kondisyon koçluğu yapan Beydemir, aynı zamanda üniversitede uzmanlık branşı olarak tenisi seçmiş ve III. Kademe (Kıdemli Antrenör) tenis antrenörlüğü belgesi almıştır.

YORUMLAR

Yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. ebrar tanrıkulu 14 Ocak 2018

    öyle bir sesin var ki insan dinlerken diğer tarafa gidip geri geliyo sesin mükemmel öyle içten güzel ve etkiliyici youtube da döngü tuşuna basmaktan tuş bozuldu başarılarını dilerim Ay Tenli Adam 🙂

  2. Kevser 23 Şubat 2019

    Aytenli kadın ile buluştuktan sonra aşık olamıyor oluşunnn ?

Ufuk Beydemir
Gerçek adı: Ufuk Beydemir
Doğum Tarihi: 14/04/1992 (28 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Burç: Koç
Meslek: Besteci Müzisyen Şarkıcı
Mezuniyet: İstanbul Gelişim Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

487.777 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

465.414 kez okundu

3.

Beren Saat

420.798 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

383.377 kez okundu

5.

Tarık Akan

309.092 kez okundu

6.

Tarkan

256.706 kez okundu

7.

Volkan Demirel

238.650 kez okundu

8.

Emre Mor

213.952 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

212.661 kez okundu

10.

Ersay Üner

210.278 kez okundu