Ufkum Kalaoğlu

1

Ufkum Kalaoğlu tiyatro kökenli bir oyuncudur. Başarılı kariyerini televizyon ekranlarında yayınlanan diziler ile devam ettiren ünlü isim hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ufkum Kalaoğlu Kimdir? Nereli?

Doğum tarihi 1997, doğum yeri ise Adana Yüreğir. Aslen Adana’lı olan Ufkum Kalaoğlu oyuncu ve tiyatrocu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Henüz Ortaokul çağlarında iken babası kendisine gitar çalmayı öğretmiştir. İlk tiyatro sahne deneyimini ise 12 yaşında iken gerçekleştirmiştir.

Lise döneminde şan eğitimi alan Kaloğlu, Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı’nda eğitim görmüştür. Üniversite döneminde iken de beste yapmaya ve müzik ile ilgilenmeye devam etmiştir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini ise Yeni Gelin isimli dizi ile gerçekleştiren başarılı oyuncu daha sonra Kırmızı Oda ve Gönül Dağı gibi başarılı projelerde rol almıştır.

Özay Oğuzhan Dilekoğlu Talent Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Rüştü Onur Atilla, Özge İnce, Utku Coşkun ve Ebrar Konyalı ile birlikte 2021 senesinde @nescafe3u1arada reklam filminde yer almıştır.

Ufkum Kalaoğlu Oynadığı Diziler:

En son Gönül Dağı adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Mezarcı İlyas’ın küçük oğlu olarak kamera karşısına geçmiştir. Daha önce rol aldığı bazı diziler ise şu şekildedir.

Yeni Gelin
Kırmızı Oda (Selçuk)
Gönül Dağı (Mezarcı İlyas’ın oğlu)

İsmail Dikilitaş yönetimindeki Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda Herostratos’u Unutun tiyatro oyununda yer aldı. Ayrıca tiyatro oyununda Feridun Yıldırım, Başar Uğur ve Ahmethan Çelebi gibi isimler de sahne almıştır.

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Murat Ufkum Kalaoğlu resmi instagram hesabını @ufkumkalaoglu kullanıcı ismi ile kullanmakta, günümüz itibariyle 10bin civarında takipçisi bulunuyor. Maalesef boyu, kilosu ve sevgilisi varmı? varsa kim? sorularının cevaplarına ulaşılamamıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz