Turgay Başyayla

Turgay Başyayla Televizyon dünyasında Lezzet Yolculuğunun Gezgini ve Sanatçı kimliği ile büyük başarılara imza atmaktadır. Ayrıca sanatçı kimliği ile de ciddi bir hayran kitlesine sahip olan Başyayla hakkında merak edilen tüm bilgiler.

Doğum tarihi, kaç yaşında? Nereli? Burcu

Turgay Başyayla 1977 doğumludur, 2018 yılı itibariyle 42 yaşında olan sanatçı’nın nereli olduğu da bir hayli merak konusudur. Baba tarafından aslen Çankırı Eldivan İlçesi Elmacı köyü’nden İsmail Başağa’nın torunu, Kamil Başyayla’nın 2. oğludur. Annesi ise Kızılırmak’tan Ahmet Özdemir’in kızı Emine Başyayla’dır. Burcu ise Aslan’dır. Boyu 1.90 cm, kilo bilgisine ise ulaşılamamıştır.

Mezuniyeti, eğitim durumu;

İlköğretim ve Ortaokul eğitimini doğup büyüdüğü Çankırı’da tamamlayan Turgay Başyayla, Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur.

Turgay Başyayla Kiminle evli, çocuğu var mı?

Usta Sanatçı, Türkücü, Yorumcu ve Sunucu, eşi Burcu Başyayla ile 2008 yılında evlenmiştir, bu evliliğinden Ömer Adin ve Ali Azem Başyayla isimlerinde iki oğlu vardır.


Kariyer başlangıcı;

Ünlü Müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu ile tanıştıktan sonra müzik kariyerine adım atan ünlü sanatçı, Nazlıcan isimli ilk albümü ile müzik severlere seslenmiştir.

Turgay Başyayla’nın Albümleri;

Nazlıcan albümünün ardından Ben Patlarsam Eğer, Öz, Yediveren, Saçlarını Taramışsın, Sisteki Sesler ve Yedi isimli albümlerini müzik piyasasına sürmüştür.

Ekran deneyimi;

2009 yılında televizyonlarda ekran deneyimini ilk olarak Sıla Türküleri isimli program ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Türkü Şiir Türkiye programı, Davetsiz Misafir, Yarışmaya Geldik ve Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu programlarının sunuculuğunu üstlenmiştir. Günümüze kadar Türkiye’yi karış karış gezen sanatçı 1 Milyon Km’nin üzerinde yolculuk serüveni yapmıştır.

Yaptığı programlarda yöresel yemekleri ve lezzetleri Türk halkı ile buluşturmaktadır. Bir röportajında ise neredeyse televizyon programı haricinde hiç yemek yemediğini dile getirmiştir. Birikimlerini ise gayrimenkul ve arsaya yatırmaktadır. Her yatırımını çocukları için yapan sanatçı, çok iyi bir eş ve aile babasıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz