KimNereli.net

Turgay Başyayla

Turgay Başyayla Kimdir?

Turgay Başyayla
Gerçek adı: Turgay Başyayla
Doğum Tarihi: 19/08/1976 (43 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Burcu Başyayla ile)
Boy: 1.90
Burç: Aslan
Meslek: Şarkıcı Sunucu
Mezuniyet: Doğu Akdeniz Üniversitesi
Doğum yeri: Çankırı

Turgay Başyayla Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Turgay Başyayla Televizyon dünyasında Lezzet Yolculuğunun Gezgini ve Sanatçı kimliği ile büyük başarılara imza atmaktadır. Ayrıca sanatçı kimliği ile de ciddi bir hayran kitlesine sahip olan Başyayla hakkında merak edilen tüm bilgiler.

Doğum tarihi, kaç yaşında? Nereli? Burcu

Turgay Başyayla 1977 doğumludur, 2018 yılı itibariyle 42 yaşında olan sanatçı’nın nereli olduğu da bir hayli merak konusudur. Baba tarafından aslen Çankırı Eldivan İlçesi Elmacı köyü’nden İsmail Başağa’nın torunu, Kamil Başyayla’nın 2. oğludur. Annesi ise Kızılırmak’tan Ahmet Özdemir’in kızı Emine Başyayla’dır. Burcu ise Aslan’dır. Boyu 1.90 cm, kilo bilgisine ise ulaşılamamıştır.

Mezuniyeti, eğitim durumu;

İlköğretim ve Ortaokul eğitimini doğup büyüdüğü Çankırı’da tamamlayan Turgay Başyayla, Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur.

Turgay Başyayla Kiminle evli, çocuğu var mı?

Usta Sanatçı, Türkücü, Yorumcu ve Sunucu, eşi Burcu Başyayla ile 2008 yılında evlenmiştir, bu evliliğinden Ömer Adin ve Ali Azem Başyayla isimlerinde iki oğlu vardır.


Kariyer başlangıcı;

Ünlü Müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu ile tanıştıktan sonra müzik kariyerine adım atan ünlü sanatçı, Nazlıcan isimli ilk albümü ile müzik severlere seslenmiştir.

Turgay Başyayla’nın Albümleri;

Nazlıcan albümünün ardından Ben Patlarsam Eğer, Öz, Yediveren, Saçlarını Taramışsın, Sisteki Sesler ve Yedi isimli albümlerini müzik piyasasına sürmüştür.

Ekran deneyimi;

2009 yılında televizyonlarda ekran deneyimini ilk olarak Sıla Türküleri isimli program ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Türkü Şiir Türkiye programı, Davetsiz Misafir, Yarışmaya Geldik ve Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu programlarının sunuculuğunu üstlenmiştir. Günümüze kadar Türkiye’yi karış karış gezen sanatçı 1 Milyon Km’nin üzerinde yolculuk serüveni yapmıştır.

Yaptığı programlarda yöresel yemekleri ve lezzetleri Türk halkı ile buluşturmaktadır. Bir röportajında ise neredeyse televizyon programı haricinde hiç yemek yemediğini dile getirmiştir. Birikimlerini ise gayrimenkul ve arsaya yatırmaktadır. Her yatırımını çocukları için yapan sanatçı, çok iyi bir eş ve aile babasıdır.

Son olarak kendi resmi Youtube hesabı üzerinden paylaştığı bir videosu. Sitemizde yer alan tablo bölümünde resmi, instagram, facebook ve Youtube hesaplarına ulaşabilirsiniz.

OğluAli Azem Başyayla’nın doğum filmi

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Turgay Başyayla
Gerçek adı: Turgay Başyayla
Doğum Tarihi: 19/08/1976 (43 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Burcu Başyayla ile)
Boy: 1.90
Burç: Aslan
Meslek: Şarkıcı Sunucu
Mezuniyet: Doğu Akdeniz Üniversitesi
Doğum yeri: Çankırı
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

382.067 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

326.147 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.026 kez okundu

4.

Tarık Akan

292.780 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.110 kez okundu

6.

Tarkan

223.836 kez okundu

7.

Volkan Demirel

220.464 kez okundu

8.

Emre Mor

194.185 kez okundu

9.

Ersay Üner

189.392 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

180.814 kez okundu