Turgay Altay

Turgay Altay geçtiğimiz yıllarda Aykut Kocaman’ın ekibi ile birlikte Fenerbahçe takımında antrenör olarak görev yapmıştır. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Turgay Altay Kimdir? Nereli?

1980 yılının Şubat ayında dünyaya gelen başarılı teknik adam İstanbul doğumludur. Henüz 9 yaşında iken Fenerbahçe Futbol Okulu’na adım atmıştır. 10 sene kadar her yaş grubunda yer almış, 9 şampiyonluk yaşamıştır. 1999 ve 2000 sezonunda İstanbulspor A2 takımına transfer olmuş ancak daha öncesinde yaşadığı sakatlığı nüksetmiş ve futbol kariyerine son vermek zorunda kalmıştır. Futbol kariyerini noktaladıktan sonra, teknik direktör ve antrenör olmak için kariyerini o yönde ilerletmeye karar vermiş, ilerleyen süreçte hem akademik, hem de yurt dışında eğitim almıştır.

Pro Lisans sahibi olan Turgay Altay, Aykut Kocaman çalıştığı dönemde Kocaman’ın analisti olarak görev yapmıştır. Bir çok kaynakta da belirtildiği üzere Aykut Kocaman ile akraba’dır.

2004 yılında antrenörlüğü başlamış, daha önce Fenerbahçe ekibinde, Mini Minikler Ligi Şampiyonluğu ve Mini Minikler Türkiye 3.’lüğü elde etme başarısı göstermiştir.

Esin aldığı ekollerin başında Ralf Ragnick’in geldiğini dile getirmiştir. Ragnick’in çok önemli bir futbol filozofu olduğunu ayrıca, Roger Schmidt, Nagelsmann, Jesse March, Jürgen Kloop ve son dönemde Hanse Flick’in de modern oyun tarzının temsilcileri olduğunu belirtmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz