Tülin Şahin

Tülin Şahin Star Tv ekranlarında yayınlanan Tülin Şahin’le Moda isimli programı sunmaya devam ediyor. Güzel isim hakkında ise ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tülin Şahin Kimdir? Aslen Nereli?

1979 yılının Aralık ayında dünyaya gelen güzel isim, Danimarka’nın Odense Şehri’nde doğmuştur. Çocukluk yıllarını doğup büyüdüğü Danimarka’da geçirmiş, ilerleyen yıllarda Türkiye’ye yerleşmiştir. Tam 7 dil bilmektedir. Bunlar; İngilizce, Danca, İsveçce, Norveçce, Türkçe, Almanca ve Fransızca. Türkiye’de ve dünyada Sivaslı Cindy olarak adlandırılan güzel isim baba tarafından aslen Sivas’lıdır. Kariyerine model olarak başlamış, günümüze kadar ise bir çok başarılı programın altına imzasını atmıştır.

1995 senesinde Supermodels Of Denmark isimli yarışma da tanınmış ve ardından yarı zamanlı modellik yapmaya başlamıştır. 1998 senesinde tasarım üzerine eğitim hayatını tamamlamış ve kariyeri için aynı sene Fransa’nın Paris Şehri’ne taşınmıştır. Paris’te modacılar güzel ismi tekrar modelliğe dönmesi için ikna etmiş ve tam zamanlı olarak modellik yapmaya başlamıştır. Tülin Şahin daha sonra Türkiye’ye Zeki Triko ile imzaladığı mankenlik işi için gitmiş ve Türkiye’de yaşamaya başlamıştır. Amerika asıllı dünyaca ünlü model Cindy Crawford’a benzerliği sebebi ile hem Türkiye’de, hem de dünyada kendisine Sivas’lı Cindy lakabı takılmıştır. Ancak başarılı isim, güzelliğinin yanı sıra çalışkanlığı ve idealist kimliği ile bu kalıptan sıyrılmış, kendi ismini ve özelliğini tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Tülin Şahin Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.75 cm, kilosu 55, burcu ise yay’dır. 2021 yılı itibariyle 41 yaşındadır. @tulinsahinofficial olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 961bin civarındadır. Çalışkanlığı ve mesleğine olan saygısı ile moda dünyasında herkese örnek bir isim olmuştur.

2005 senesinde yemek şefi ve televizyoncu Mehmet Özer ile evlenmiştir. Ancak evliliği 2017 yılında son bulmuştur. İkinci evliliğini ise 2019 yılında Portekiz asıllı, yatırımcı, iş adamı ve ekonomist Pedro de Noronha ile Lisbon’da gerçekleştirmiştir. Bu evliliğinden Sienna Leyla isminde 2019 doğumlu bir kızı vardır. Pedro de Noronha ile evliliği de 2020 yılında son bulmuştur.

Tülin Şahin Hakkında Gerçekler:

1 – 2009 yılından itibaren, birçok kez Türkiye Kültür Bakanlığı tarafından tanıtım elçisi olarak atanmıştır.

2 – Türkiye Unicef iyi niyet elçisi ve Küresel Vatandaşlık Forumu elçisidir.

3 – 2008’de Tuliss isimli bir web sitesini kurmuş ve yayın hayatına almıştır.

4 – Konsept ve marka danışmanlığı ile birlikte freelance moda editörlüğü yapmıştır.

5 – 1998 yılında Olacak O Kadar programına katılmış, 1999 senesinde ise Gece Şahinleri isimli film de rol almıştır. 2004 senesinde Acun Ilıcalı‘nın sunduğu, Acun Firarda adlı programa konuk olmuştur.

6 – Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olan güzel isim ayrıca kulübün 1907 isimli derneği’ne üyedir.

7 – Victoria Secret modeli olan Tülin Şahin, Paris Moda Haftası, Londra Moda Haftası, Milano Moda Haftası ve New York Moda Haftası’nda podyuma çıkmıştır.

8 – Alkol ve sigara karşıtı’dır. Hatta geçmiş yıllarda bir sigara reklamı için milyon euro değerinde bir reklam çalışmasını reddetmiştir.

Kitapları:

Sırlar, Siz Hâlâ Diyet mi Yapıyorsunuz? ve Kral Prens ve Fakir, Top Model Nasıl Olunur? Yemek Kitapları Seti, Her Daim Fit.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz