Tülay Demir Oktay

Tülay Demir Oktay Pedagog, Yetenek Uzmanı, Eğitimci ve Yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Hollanda’da doğup büyümüştür. Eğitimini Hollanda Marnix Akademi Pedegojik Bilimler Bölümü’nde tamamlamıştır. Aslen Amasya’lıdır.

Öz Yetenek ve Eğitim Uzmanı olarak Hollanda’da kurmuş olduğu My Core Talents adlı şirketi’ni ülkemizde Yetenek Avcısı adı ile hayata geçirmiştir. Çocuklar ve gençlerin kendilerini keşfetme sürecine yardımcı olarak onların doğru meslek seçimi yapmalarında önlerini açmaktadır.

Keşke Deme ve Çocukken Ne Olmak İsterdin? isimli iki kitabın altına imzasını atmış, Uluslararası Ticaret Yapan İş Kadınları Derneği Başkanı ve aynı zamanda TİKAD üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Tülay Demir Oktay ‘ın aslen nereli olduğu ve doğum tarihi, yaşı gibi bilgilerine maalesef ulaşılamamıştır. 1960 yılından beri Hollanda’da yaşayan bir ailenin 3. kuşak torunu’dur, Hollanda’da doğmuş büyümüş ve tüm yaşantısı orada geçmiştir.

Geçmişten günümüze bir çok sosyal sorumluluk projesinin içinde yer almıştır. Türkiye İş Kadınları Derneği, Avrupa Türk Demokratlar Birliği, DBA Hollanda İş Adamları Derneği, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Lösemili Çocuklar Vakfı üyesi, Uluslararası Ticaret Yapan İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

2015 senesinde Hollanda’dan Türk Göçü’nün 50. Yılı onuruna Türk ve Hollandalıların arasında bulundukları pozisyon itibari ile köprü görevi görmek ve hayata geçirmek kriteri baz alınmıştır. Neticesinde ise Hollanda’da yaşayan 50 Etkin Türk listesinde yer almıştır.

1 Yorum

  1. Yazınıda girişimcilik teknoloji konuları özellikle önemli. Bende Merzifonluyum. Orman yük mühendisiyim sizlerin Tülay hanım Amasyalı olmasından gurur duydum. Bence yaşlılık bastona dayanınca başlar Tavşan dağını yeşillendirmek için çalıştım. Kim memlekete hizmet ettiyse başımızın tacı sizde en büyük TOBB nin başkanı ile söyleşi yapmanızdan ve Amasyayı tanıtmanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Selam

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz