KimNereli.net

Tülay Demir Oktay

Tülay Demir Oktay Kimdir?

Tülay Demir Oktay
Gerçek adı: Tülay Demir Oktay
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Pedagog Yazar
Doğum yeri: Hollanda

Tülay Demir Oktay Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Tülay Demir Oktay Pedagog, Yetenek Uzmanı, Eğitimci ve Yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Hollanda’da doğup büyümüştür. Eğitimini Hollanda Marnix Akademi Pedegojik Bilimler Bölümü’nde tamamlamıştır.

Öz Yetenek ve Eğitim Uzmanı olarak Hollanda’da kurmuş olduğu My Core Talents adlı şirketi’ni ülkemizde Yetenek Avcısı adı ile hayata geçirmiştir. Çocuklar ve gençlerin kendilerini keşfetme sürecine yardımcı olarak onların doğru meslek seçimi yapmalarında önlerini açmaktadır.

Keşke Deme ve Çocukken Ne Olmak İsterdin? isimli iki kitabın altına imzasını atmış, Uluslararası Ticaret Yapan İş Kadınları Derneği Başkanı ve aynı zamanda TİKAD üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Tülay Demir Oktay ‘ın aslen nereli olduğu ve doğum tarihi, yaşı gibi bilgilerine maalesef ulaşılamamıştır. 1960 yılından beri Hollanda’da yaşayan bir ailenin 3. kuşak torunu’dur, Hollanda’da doğmuş büyümüş ve tüm yaşantısı orada geçmiştir.

Geçmişten günümüze bir çok sosyal sorumluluk projesinin içinde yer almıştır. Türkiye İş Kadınları Derneği, Avrupa Türk Demokratlar Birliği, DBA Hollanda İş Adamları Derneği, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Lösemili Çocuklar Vakfı üyesi, Uluslararası Ticaret Yapan İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

2015 senesinde Hollanda’dan Türk Göçü’nün 50. Yılı onuruna Türk ve Hollandalıların arasında bulundukları pozisyon itibari ile köprü görevi görmek ve hayata geçirmek kriteri baz alınmıştır. Neticesinde ise Hollanda’da yaşayan 50 Etkin Türk listesinde yer almıştır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Fikret uzun 22 Ekim 2019

    Yazınıda girişimcilik teknoloji konuları özellikle önemli. Bende Merzifonluyum. Orman yük mühendisiyim sizlerin Tülay hanım Amasyalı olmasından gurur duydum. Bence yaşlılık bastona dayanınca başlar Tavşan dağını yeşillendirmek için çalıştım. Kim memlekete hizmet ettiyse başımızın tacı sizde en büyük TOBB nin başkanı ile söyleşi yapmanızdan ve Amasyayı tanıtmanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Selam

Tülay Demir Oktay
Gerçek adı: Tülay Demir Oktay
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Pedagog Yazar
Doğum yeri: Hollanda
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

443.594 kez okundu

2.

Beren Saat

401.818 kez okundu

3.

Azad Yılmaz

307.038 kez okundu

4.

Tarık Akan

300.319 kez okundu

5.

Tarkan

241.276 kez okundu

6.

Volkan Demirel

229.478 kez okundu

7.

Ecrin Su Çoban

224.279 kez okundu

8.

Emre Mor

204.853 kez okundu

9.

Ersay Üner

201.108 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

197.338 kez okundu