Tuğçe Kurt

Tuğçe Kurt hakkında merak edilenler sorulara cevaplar. Kimdir? kaç yaşında? nereli? eğitim durumu, boyu, kilosu, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1986 yılının Şubat ayında aslen Aydın’da dünyaya gelen güzel isim Kova burcudur. Babasının ismi Halil, annesinin ise Ümmü Kurt’tur.

Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olmuştur. Ekran severler tarafından özellikle Çarkıfelek isimli yarışma programı ile tanıdığı Tuğçe Kurt ayrıca Bilgi Üniversitesi’nde kurumsal iletişim eğitimi almıştır.

Çarkıfelek’in yanı sıra Acun Ilıcalı tarafından hazırlanıp sunulmuş olan Varmısın Yokmusun isimli yarışma programına da katılmış ve yarışmada 30 Bin TL ödül kazanmıştır. Devamında ise bir çok farklı kanal bünyesinde projelere dahil olmuştur.

Fox Tv ekranlarında Çarkıfelek, Anadolu’nun Ramazan Sofraları, Kaç Para Kaç, Bambaşka ve Fox İzliyoruz programlarında yer almıştır.

En son 360 Tv ekranlarında Lokman Dağ ile beraber Pazardayız isimli programın sunuculuğunu üstlenmiş günümüzde ise Tuğçe’nin Mutfağı adlı programı sunmaya devam etmektedir.

Sunucu kimliğinin yanı sıra oyunculuk dünyasında da başarılı projelerde yer alan Tuğçe Kurt, Türk Malı, Merhaba Hayat ve Ustura Kemal isimli televizyon dizilerinde rol almıştır.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz