Tuğçe Korkut

Tuğçe Korkut hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? eğitimi, rol aldığı sinema ve diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen Tuğçe Korkut İzmir doğumludur. Ege Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Dans Bölümü mezunudur.

16 yaşından bu yana aktif bir şekilde sahne almaktadır. Konservatuvar okurken 4 yıl boyunca kültür bakanlığına bağlı ‘kökler’ dans topluluğunda eğitmenlik, koreograflık ve sanat yönetmenliği yapmıştır. Kendi şahsına ait koreograf ödülleri vardır.

Genç yaşında konservatuvar dans topluluğu ile 2009 yılında Amerika Broadway, ‘Manhattan Center’ da sahne almıştır. Yurt içi ve yurt dışında bir çok kez sahne almış ve turnelere katılmıştır. Oyunculuk eğitimini konservatuvar da ve sahne tozu tiyatrosunda almıştır.

2013 yılında tiyatro mimik ile ‘Nietzsche Ağladığın da’ çocuk oyunu turnesine çıkmıştır. 21 şubat 2020 de vizyona giren “Efsunlu Ayin” adlı sinema filmi ile yardımcı oyuncu olarak Cemre karakterine hayat vermiş ve kamera önü hayatına başlamıştır.

Güzel oyuncunun Boyu 1.74 cm, kilosu 60, göz rengi yeşil, saç rengi kestane, burcu ise aslan’dır. Elif Ocaklı Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz