Tuğba Sarıünal

0

Tuğba Sarıünal hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? aslen nereli? kitapları, eserleri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

18 Mart 1988 tarihinde aslen Balıkesir’de dünyaya gelen Tuğba Sarıünal Balık burcudur. Aslen Bulgaristan göçmeni, ailenin 3. kız çocuğudur. Boyu 1.80 cm, kilosu ise 57’dir.

Ankara Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu. Bir süre yüksek lisans düzeyinde eğitimine devam etti. Ardından Drama İstanbul Senarist Geliştirme ve Film Okulu’nda yaratıcı senaristlik eğitimi gördü. Reklam ve TV programı metin yazarlığı yaptı. İlk romanı Nakil 2011 yılında yayımlanmıştır. 2012 yılında katıldığı Best Model yarışmasında en iyi fizik ödülünü aldı. Dinle Sevgili, Türk’ün Uzayla İmtihanı dizilerinde ve İncir Reçeli 2 filminde rol aldı. Günümüzde senaristlik ve yazarlık yapmaya devam eden Sarıünal’ın yayımlanmış 6 romanı ve 2 senaryo projesi mevcuttur. Eserlerinde merak unsurunun ön planda olduğu, polisiyeye yakın kurgu türünü tercih etmektedir.

Bugüne kadar dizi ve film projelerinde yer almış, Profesyonel olarak mankenlik ve foto-modellik yapmıştır. 2012 senesinde Best Model Yarışması’na katılmış ve en iyi fizik ödülünü almıştır. Başarılı isim Tuğba Sarıünal aynı zamanda senarist ve yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Oyunculuk hayatına ise bir arkadaşı ile gittiği cast görüşmesinin ardından adım atmıştır. Güzelim Kağıtlar isimli kısa filmde, Türkün Uzayla İmtihanı ve İncir Reçeli 2 projelerinde rol almıştır. Ayrıca Ben Bilmem Eşim Bilir Yarışmasına katılmıştır. Yarışmaya eski eşi Sinan Çalışkanoğlu ile birlikte katılmıştır. 2013 yılında evlenmiş ancak evliliği 16 Kasım 2015 yılında tek celse de son bulmuştur.

Kitapları:

1) Nakil
2)Sanrı
3)Ev Halim
4)Paranoya
5)Akıl Tutulması
6)Çarpışma

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz