Tufan Afşar

Tufan Afşar hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? hangi tiyatro oyunlarında rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Akdeniz Üniversitesinde işletme okurken aynı zamanda da Akdeniz Üniversitesi Tiyatro Topluluğunda birçok oyunda rol üstlendi. İşletme eğitimini yarıda bırakan başarılı oyuncu 1 yıl Gazi Üniversitesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Ekonometri okumuştur. Yine Ankara’da 1 yıl boyunca oyunculuk, diksiyon, modern dans eğitimleri almıştır.

Kadir Has Üniversitesinde Oyunculuk okuyan Tufan Afşar Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünde ise Yüksek Lisansını tamamlamıştır.


2005 yılından bu yana birçok devlet tiyatro sanatçısı ve yabancı sanatçılarla oyunculuk çalışmaları içerisinde yer aldı. Oyunculuk atölyelerine de katılarak kendini bir adım daha öteye taşıdı. Geçmişten günümüze, birçok konser ve uluslararası festivallerde sunucu olarak görev yapmış ve tiyatrodan hiç bir zaman uzak kalmamıştır.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları;

Halk Düşmanı – Oyuncu/Yönetmen
Hunililer – Oyuncu (2019)
Sahnede Geriye Ne Kaldıysa -Yönetmen (2018)
Mecburiyet – Oyuncu/Yönetmen(2017)
Deli Kadın Hikayeleri – Yönetmen/Uyarlayan (2017)
Şümürz-İmparatorluk Kuranlar – Oyuncu (2015)
Otuz Altı Oyuncu – Yönetmen
Puro İle Leyla -Yönetmen Yardımcısı
Canım Ailem – Oyuncu
3. Reich Korku ve Sefalet – Oyuncu
Kutular – Oyuncu
Sevdican – Yönetmen

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz