Tuba Atav

Haber Spikeri Tuba Atav, 01 Ocak 1970 yılında Ankara’da doğmuştur. Evli ve 1 oğlu vardır. Uzun yıllar boyunca Ankara’da yaşamıştır ve mesleği için İstanbul’a gelmiştir.

Meslek hayatına ilk olarak 1991 yılında Anadolu Ajansı’nda Muhabir olarak başlamıştır. Tuba Atav bir çok kanalla beraber çalışmıştır. 1996 yılında 4 yıl boyunca Star TV’de savunma ve diplomasi alanında muhabir olarak çalışmıştır.

2000 yılında Kanal 6’da göreve başlayıp burada kariyer hayatı için önemli gelişmeler sağlamıştır. 2001 yılında ise Atv kanalında muhabir olarak göreve başlamıştır ve bu görevinden sonra 2005 yılında kanalın Ankara temsilciliği görevini üstlenmiştir. 2008 yılında Show Tv’ye geçmiştir ve 2010 da Haber Genel Yayın Yönetmenliğinde göreve başlamıştır. Ardından Skytürk 360’da Ana Haber Bülten’ini sunarak kanalın Genel Yayn Yönetmenliğinide yapmıştır.

Daha sonra uzun yıllar boyunca Show Tv haftasonu haberlerini ve Skytürk 360’da geniş izleyici kitlesine hitap eden Doğruya Doğru programını sunmuştur.

Meslek hayatında kendisini oldukça tanıtan ve izleyici tarafından sevilen Tuba Atav, televizyonculuk dışında da faaliyetlerde bulunup Aktüel Dergisi ve Takvim gazetesinde yazarlıkta yapmıştır. Ünlü  televizyoncu, Tr Haber kadrosuna katılarak Orkun Yazgan ile beraber Haber Kuşakları programınını sunacaktır.

Daha önce yer aldığı projeler: Atv’de Doğruya Doğru, Atv ekranlarında haberler, Show Tv haftasonu haberleri, Show Tv haber sunuculuğu, Show Tv’de Siyaset Meydanı programı, Skytürk ekranlarında haber bülteni, Habertürk kanalında Gün Başlıyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz