Tolga Yeşildere

Tolga Yeşildere hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılının Aralık ayında aslen Düzce’de dünyaya gelen Tolga Yeşildere Yay burcudur. Boyu 1.77 cm, kilosu ise 86’dır. 2001 yılında tiyatro hayatına İlkokul döneminde başlamış, Lise döneminde ise tiyatro kulüplerinin başkanı olarak devam etmiştir.

Lise ve askerlik arasında tiyatroyu ikinci sıraya almış ve farklı işlerde yer almıştır. Vatani görevinin ardından Düzce’de farklı kulüplerde 10 – 15 tane tiyatro oyunu sergilemiş ve bu süre zarfında İstanbul’a gitmiştir.


İstanbul’da Babam Sınıfta Kaldı ve Arka Sokaklar başta olmak üzere bir çok dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Ayrıca İstanbul’da tiyatro gruplarında 5’e yakın tiyatro oyununda sahne alan Tolga Yeşildere, 2016 yılının Haziran ayında Düzce’de Paldır Küldür Tiyatro’yu kurmuş ve oyun içinde oyun isimli oyunun senaryo ve başrolünü alarak ilk tiyatro oyununu sergilemiştir. Oyun İçinde Oyun, İkinci Kuşak ve Oyun İçinde Oyun Her Türlü olmak üzere senaryoları revize edilip tekrar oynanmıştır.

Sosyal sorumluluk projeleri ile uyuşturucuya hayır, kadına şiddete hayır, çocuk istismarı ve lösemi hastalığı bulaşıcı değildir, sosyal sorumluluk projeleri ile Düzce’de ilk sokak oyunu projesi gerçekleştirilmiştir. Düzce’de bulunan ceza evinde 3 sezon Çanakkale ile ilgili tiyatro oyunlarını sergilemiş, yine Düzce’de çekilen Sekiz 1 adlı dizinin başrol yardımcı olarak youtube dizinde yer almıştır. Günümüzde ise 20 il 25 kişilik tiyatro kadrosu yeni oyuna hazırlanmaktadırlar.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz