Tolga Çevik

12 Mayıs 1974 yılında dünyaya gelen Tolga Çevik İstanbul doğumludur. Central Missouri State University Güzel Sanatlar Bölümü ve Sahne Sanatlarından mezun olmuştur.

Avrupa Yakası dizisinde Sacit Kral karakterini canlandırmış ardından Vizontele ve Organize İşler adlı sinema filmlerinde rol almıştır.

Komedi dükkanı adlı program ile kamera karşısına geçen Çevik 2014 ve sonrasında ise Arkadaşım Hoşgeldin ardından TolgShow ismi ile programını sürdürmüştür. Özge Çevik ile evlidir ve bu evliliğinden Tan ve Tuna Çevik isimlerinde 1 kızı 1 oğlu vardır. Başarılı oyuncu Tolga Çevik aslen Mersin’lidir.

Günümüz itibariyle Star Tv ekranlarında Müdür Ne Yaptın? isimli program ile oyunculuk hayatını sürdürmektedir.

Bugüne kadar Vizontele, Tolgshow, Feride, Salacak Öyküleri, Aşk ve Gurur, Esir Şehrin Gözyaşları, Sevinçli Haller, Her Şey Yolunda, Dişi Kuş, Ölümsüz Aşk, Avrupa Yakası, Organize İşler, Komedi Dükkanı, Ah Kalbim, Sen Kimsin, Büyüler Evi, Patron Mutlu Son İstiyor ve Sen Benim Herşeyimsin gibi bir çok projede rol almıştır.

Özellikle Organize İşler sinema filminde Yılmaz Erdoğan ile Para Nerde Araba Nerde, Araba Nerde Para Nerde diyaloğu uzun süre hafızalarda yer etmiştir.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz