Tayfun Eraslan

Tayfun Eraslan hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1967 yılında Almanya’da dünyaya gelen usta oyuncu Tayfun Eraslan aslen Kocaeli İzmit’lidir. İlkokulu Akyazı’da, Ortaokul tahsilini ise Gölcük’te tamamlayan Eraslan 1984 senesinde Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi’ne girmiştir. Daha sonra oradan ayrılarak 1992 senesinde Ankara Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Anasanat dalı Bölümü’nden mezun olmuştur.

Tayfun Eraslan tiyatro ve oyunculuk kariyeri;

1993 senesinde Adana Devlet Tiyatrosuna Oyuncu olarak atanmış, 2002 ve 2004 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda Oyuncu ve Sanat Yönetmeni olarak görev yapmıştır. 2004 senesinde Ankara Devlet Tiyatrosu’nda Sanat Yönetmeni olarak tayin edilen Eraslan günümüzde ise İzmir Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Dizi ve sinema oyunculuğunun yanı sıra tiyatro oyunlarında sahne almış, yönetmen ve sanat yönetmeni olarak da çalışmalarda bulunmuştur. Günümüz itibariyle İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü olan Eraslan 2007 yılından bu yana yaşantısını İzmir’de sürdürmektedir. Görevini ise 2015 yılının Haziran ayından bu yana devam ettirmektedir.

En son Show Tv ekranlarında yayınlanan Alev Alev isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almış ve dizide Kenan karakterini canlandırmıştır. Usta oyuncu evlidir ve bir evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz