Tarkan Kadooğlu

Tarkan Kadooğlu ‘nun dedesi Cizre Belediyesinde Zabıta amirliği yapmış olan Hacı Fettah Kadoğlu’dur. Babası Cemal Kadoğlu 16 yaşında iken ticaret hayatına atılmış 1977 senesinde Irak‘a susam’dan, oyuncağa, makarna’dan bakliyata her türlü malzemeyi götürüp satmıştır. Kısa sürede memleketi Şırnak Cizre’de kömüş işlerini almış dağıtımını yapmıştır. Ardından kardeşleri ve kuzenleri ile beraber aile şirketlerini büyütmüştür. 1992 senesinde ise Gaziantep Bölgesinin kömür işlerini alan Cemal Kadooğlu 1996 senesinde oğlu Tarkan Kadoğlu’na işleri devretmiştir.

1974 senesinde aslen, memleketi olan Şırnak Cizre‘de dünyaya gelen Tarkan Kadooğlu İlkokul ve Orta ve Lise eğitimini Cizre’de tamamlamıştır.

Ardından Newport İnternational University’de İşletme eğitimi almış, Kadooğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatını sürdürmüştür. Kadooğlu Group bünyesinde 15 şirket bulunmaktadır. Özellikle Kadoil markası ile akaryakıt dağıtım firması, madeni yağ fabrikası ve Bizce markası ile ay çiçek yağı fabrikası ile büyük başarılara imza atmıştır.

Günümüzde enerji, inşaat ve petrol ticareti ile iş hayatın sürdüren Tarkan Kadoğlu evlidir ve bu evliliğinden dört evladı vardır.

2008 yılında Doğu Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı olan Tarkan Kadooğlu, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz