Tarık Şerbetçioğlu

Tarık Şerbetçioğlu Tiyatro hayatına Paldır Kültür Tiyatrosu kurulumunda yer alarak adım atmıştır.

Ardından Theatrama ve Güzellikler Evi Oyuncuları topluluklarında çalışmalar gerçekleştirmiş, 1995 sezonunda İBB Şehir Tiyatrolarına dahil olmuştur.

Ağustos Kültür Merkezinin kurucusu Tarık Şerbetçioğlu bugüne kadar Ali ve Gişe Memuru, Cumhuriyet, Son Osmanlı Yandım Ali, Zamanda Yolculuk, Şengül Konağı, Fırıldak Nuri, Yüzleşme, Karar Sizin, Mühürlü Güller, Evdeki Yabancı, Kurtlar Vadisi, Yadigar, Geç Gelen Bahar, Sıla, Sonbahar ve Kız Takımı gibi bir çok dizi ve sinema filminde rol almış, ayrıca seslendirme yapmıştır.

İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini memleketi Edremit’te tamamlamış, İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümünü kazanmış ve İstanbul’a yerleşmiştir. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi ile Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü, Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinde eğitim görmüştür.

Eşi kendisi gibi tiyatro sanatçısı olan Binnur Şerbetçioğludur. Bu evliliğinden Giray Uyar isminde bir oğlu vardır. Tarık Şerbetçioğlu 1969 yılında Balıkesir Edremit’te dünyaya gelmiştir. Aslan burcudur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz